banner51

İzmir'de o başkan DSP'ye mi geçiyor?

Tire Belediye Başkanı CHP’li Tayfur Çiçek ve Karaburun Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Dinçer Özlüoğlu'nun, partilerinden istifa ederek DSP'den aday olacakları öğrenildi.

İzmir'de o başkan DSP'ye mi geçiyor?

BEN TV - 31 Mart yerel seçimleri öncesi, CHP İzmir'de seçim hareketliliği sürüyor. Tire ve Kiraz'da İYİ Parti adayını destekleyecek olan CHP'de, geri kalan ilçe belediye başkan adayları da belli oldu. Ancak isimlerin netleşmesi ile birlikte yaşanan istifa dalgası, giderek büyüyor.

Son olarak; İYİ Parti ile kurulan Millet İttifakı çerçevesinde CHP’nin aday çıkarmadığı Tire’nin Belediye Başkanı Tayfur Çiçek'in DSP'den aday gösterileceği öğrenildi.

Ayrıca; Karaburun Belediye Meclis Üyesi olan CHP’li Dinçer Özlüoğlu’nun da DSP Karaburun belediye başkan adayı olarak açıklanacağı öğrenildi. DSP geçtiğimiz günlerde aday olarak açıkladığı Mustafa Tosunlar ismini ise geri çekti.

SARI DA CHP'YE GEÇTİ

Öte yandan; 2014 yerel seçimlerinde AK Parti Bayraklı Belediye Başkan adayı olan İsmail Sarı partisinden istifa ederek CHP’ye geçti. Sarı’nın CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı Serdar Sandal’ın meclis üyesi listesinde yer alacağı öğrenildi. İsmail Sarı, "Siyaseti hizmet aracı olarak görüyorum. AK Parti’de de CHP’de de bu olur. Benim amacım siyaseti rant olarak görüp onun bunun işini takip etmek değil.  Ben 30 yıldır vatandaşlara hizmet etmek için siyaset yapıyorum ve ayakta duruyorum. Bayraklı’nın derdi benim derdim. Çözüm üretmek için CHP’ye geçtim. Başka hiçbir amacım yok" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER