İzmir'de "Millet" zirvesi! Neler konuşuldu?

CHP İl Başkanı Yücel, İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı’na giderek mevkidaşı Hüsmen Kırkpınar ile görüştü. Masada, ittifak ve gündeme ve İzmir’e dair sorular vardı.

İzmir'de "Millet" zirvesi! Neler konuşuldu?

Cansu Temir Aksu / Ben TV

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Millet İttifakı çatısı altında iş birliği yaptığı İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar'ı makamında ziyaret etti. Yücel’e bu ziyaretinde, yerel yönetimlerden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Çetin Özdemir eşlik etti. 

Basına kapalı olarak gerçekleşen görüşme, yaklaşık 1 saat sürdü. Görüşme sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

CHP’li Yücel, görüşmenin özel olduğunu ifade ederek; “İYİ Parti İl Başkanımızla bir değerlendirme yaptık. Görüşmemiz özeldi, hem genel siyaset hem yerel siyaset, İzmir’in ihtiyaçları, İzmir’in beklentileri. Her ikimizin de görevlerinin bizlere yüklediği sorumluluk gereği. Zaten kendisi ile sürekli iletişim halindeyiz. Bugünde kendisiyle yüz yüze gelelim bir değerlendirme yapalım dedik. Güzel, verimli bir görüşme oldu.” İfadelerini kullandı.

CV TARTIŞMASI

İki parti arasında yaşanan ‘belediyelerde istihdam’ krizinin de gündeme gelip gelmediği sorulması üzerine Yücel; “Bu konuda bir rahatsızlık varsa biz bunu Büyükşehir Belediye Başkanımız ile paylaşacağız.” demekle yetindi. 

“ONUN ÖYLE OLMADIĞINI KENDİSİ DE BİLİYOR”

Tire İlçe Başkanı İsmail Güleç, Tire’de CHP’den yeterince kişinin işe alınmadığını ileri sürmüştü. Konunun hatırlatılması üzerne İYİ Partili Kırkpınar ise; “İsmail kardeşimi buradan selam gönderiyorum. İsmail başkanım çok akıllı çok çalışkan bir kardeşimiz. Onun öyle olmadığını kendisi de biliyor. Cumhuriyet Halk Partisi ile Türkiye genelindeki iş birliğimiz devam edecektir bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu konuda beklentilerini yüksek tutup bir şey çıkaramayanlar hala uğraşıyorlar. Buradan bir şey çıkaramazlar.” Şeklinde yanıt verdi.

İTTİFAKTA ÇATLAK VAR MI?

Son günlerde Türkiye genelinde de Millet İttifakı’nda çatlak yaşandığına dair söylentilere de İyi Partili Kırkpınar “Öyle bir şey yok” şeklinde yanıt verirken Yücel ise; “Kesinlikle öyle bir şey yok. Millet İttifakı’ndan rahatsız olan kesimlerin yaratmaya çalıştıkları bir algı” dedi.

“ÇALIŞMALARI TAMAMLADIK”

Bayındır’da yönetimin düşmesine yönelik açıklamada bulunan Yücel; “Bayındır’da yönetim düşmüştü, yeni bir yönetim oluşturmak için çalışmaları tamamladık, genel merkeze bildirdik. Bundan sonrası Genel Merkez’den yapılacak olan atamaya kaldı. Son sözü genel Merkez Söyleyecek.” Şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER