"İzmir'de kayıp araçlar var"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun talimatı üzerine AK Parti döneminde ihtiyaç fazlası kiralanan yüzlerce aracın Yenikapı'da toplanmasının ardından dikkat çeken bir açıklama yaptı. Dağ, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde kayıp araçların olduğunu söyledi.

"İzmir'de kayıp araçlar var"

BEN TV - İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, seçim sürecinde sıklıkla dile getirdiği 'israf' konusunun ardından, AK Parti döneminde ihtiyaç fazlası kiralanan yüzlerce aracı İstanbul Yenikapı Meydanı'nda toplandı.Araçların görüntüsü tartışmaları da beraberinde getirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ da, başlayan bu tartışmaya İzmir üzerinden yanıt verdi. 

Dağ sosyla medyadan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul Büyükşehir’de araç sayıları üzerinden manipülasyon yapılıyor ve bunun üzerinden bir fotoğraf veriliyor.  Nüfus olarak İstanbul’un 3’te 1’i büyüklüğünde olan İzmir’de toplu ulaşım araçları ve kiralık araçlar hariç 1700’den fazla araç var. CHP’nin matematiğinin tuttuğunu bugüne kadar hiç görmedik onun için şaşırmıyoruz. Bu arada araç konusunda bir yerden başlamak istiyorsanız İzmir Büyükşehir’in envanterinde ki kayıp araçlardan ve İZSU’da ki gereksiz araç fazlalığından başlayabilirsiniz”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER