İzmir'de İYİ Parti'nin kaç meclis üyesi olacak?

CHP ve İYİ Parti'nin meclis üyeliği görüşmelerinde sona gelindi. Yoğun geçen görüşmelerin ardından, 25 ilçe ve büyükşehirde İYİ Parti'nin 51 meclis üyesi olacak

İzmir'de İYİ Parti'nin kaç meclis üyesi olacak?

BEN TV - CANSU TEMİR AKSU

31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kaldı. Millet İttifakı çatısı altında birleşen ve seçimlerde iş birliği içinde olan CHP ve İYİ Parti'de belediye başkan adaylarının açıklanmasının ardından, gözler meclis üyeliklerine çevrilmişti.

İYİ Parti İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar ve CHP İl Başkanı Deniz Yücel'in yoğun mesaileirnin ardından, mutabakata varıldığı öğrenildi. İYİ Partili kaynaklardan elde edilen bilgilere göre; yapılan müzakereler sonucunda; CHP'nin adaylarını destekleyeceği 25 ilçede toplamda 51 meclis üyeliği verilmesi kararına varıldı. Ayrıca, meclis üyelerinin 7’si de büyükşehir belediye meclis üyeliği için verildi.

"TAM OLARAK İSTEDİĞİMİZ OLMADI"

İYİ Parti İl Başkanı ise konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada; "Uzun bir müzakerenin sonucunda gelinen nokta bu. 51 tane seçilebilecek yerden meclis üyemiz olacak, bunlardan 7 tanesi de büyükşehire gidecek şekilde sonuçlandı.  Belki alan el, isteyen el biz olduğumuz için böyle oldu ama tam olarak istediğimiz olmadı. Ama kabul edilebilir noktaya çekebildik" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER