İzmir'de gündem: Meclis Üyeliği

İzmir'de CHP ve İYİ Parti arasında meclis üyeliği noktasında yoğun görüşmeler sürerken flaş bir gelişme yaşandı. Soyer'i destekleyeceklerini açıklayan HDP'nin meclis üyeliklerinde beklenti içinde olduğu belirtilirken, Genç Parti'nin de CHP'nin kapısını çaldığı öğrenildi

İzmir'de gündem: Meclis Üyeliği

BEN TV - 31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kala, İzmir'de de trafik hızlandı. Millet İttifakı çatısı altında birleşen İYİ Parti ve CHP'de, belediye başkan adaylarının belli olmasıyla birlikte, meclis üyeliği noktasında da görüşmeler başladı.

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Krıkpınar ve CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, meclis üyelikleri ile çalışmalarını sürdürürken, İYİ Parti'nin İzmir'de 430 civarında meclis üyeliği bulunan CHP'den 50 civarı meclis üyeliği istemesi kulislere yansıdı. CHP'nin ise, İYİ Parti'nin talebine yakın bir teklifle yanıt verdiği öğrenildi.

Öte yandan, CHP'nin İzmir Büyükşehehir Belediiye Başkan Adayı Tunç Soyer'i destekleyeceklerini açıklayan HDP'nin, meclis üyelikleri konusunda beklenti içinde olduğu öğrenildi. Ayrıca, Genç Parti'nin de CHP'nin kapısını çaldığı öne sürüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER