İzmir'de aday adayı bolluğu

İYİ Parti'de 1 Aralık itibari ile başlayan seçim sürecinde, İzmir'de aday adaylığı bolluğu yaşanıyor

İzmir'de aday adayı bolluğu

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

31 Mart 2019'da gerçekleşecek olan yerel seçimler öncesinde partilerde ciddi bir çalışma temposu hakim. İYİ Parti Genel Merkezi tarafından açıklanan seçim takvimi kapsamında 1 Aralık'ta başlayan aday adaylığı başvuru süreci, ayın 15'i itibari ile sonlanacak.

Başvuru sürecinin yeni başlamış olmasına karşın, partinin İzmir kanadında da ciddi bir yoğunluk yaşanıyor. Parti kaynaklarından elde edilen bilgilere göre, ilçe başkanlıkları ve meclis üyelikleri için aday adaylığı başvurusunda önemli bir yoğunluk yaşanıyor.

İYİ Parti ve CHP arasında süren yerel seçimlerde iş birliği görüşmeleri dolayısıyla sayı vermekten kaçınılırken, görüşmelerin sonlanmasının ardından net rakamların açıklanacağı ifade edildi. Öte yandan bazı ilçelerde, ilçe başkan adaylarının belli olduğu bilgiside paylaşılırken, Büyükşehir bazında net bir açıklama yapılmadı.

YILDIZ, İLÇE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Ayrıca; İzmir'e gerçekleştirdiği ziyaretler ile adı sıkça Büyükşehir Belediye Başkanlığı için geçen ve İl Başkanı Hüsmen Krıkpınar'ın da CHP ile olan görüşmeler neticesine göre adaylıkta yeşil ışık yaktığı Genel Başkan Danışmanı ve GİK üyesi Taylan Yıldız'ın da İzmir'de olduğu ve eksik kalan ilçe ziyaretlerini tamamladığı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER