İzdiham nedeniyle bir saat geç başladı!

Siyasi partilerin İzmir’den seçilen milletvekillerinin mazbatalarını alma maratonu AK Parti ile sona erdi. AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, mazbatasını alan İzmir milletvekillerine güvendiğini belirterek, siyasi partilere de çatışma-kutuplaşma ve ötekileştirmeden uzak durma çağrısında bulundu.

İzdiham nedeniyle bir saat geç başladı!

CHP, MHP ve İYİ Partili milletvekilleri öğleden sonra mazbatalarını alırken; 16.30’da gerçekleşeceği duyurulan mazbata töreni AK Partililerin yoğun ilgisi ve yaşanan izdiham nedeniyle 17.30’a kadar sarktı.

AK PARTİLİ VEKİLLER MAZBATALARINI İL SEÇİM KURULU BAŞKANI YERİNE AYDIN ŞENGÜL’DEN ALDI

Yaşanan izdiham ve dar alan nedeniyle AK Partili Milletvekilleri İl Seçim Kurulu Başkanı Hasan Sümer’den mazbatalarını almak yerine AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül’den aldı.

BAŞBAKAN'IN MAZBATASINI HAMZA DAĞ ALDI

İzmir birinci ve ikinci bölgeden seçilen 8 AK Parti İzmir Milletvekilinden biri olan son Başbakan Binali Yıldırım’ın mazbatasını ise daha önce belirtildiği gibi AK Parti İzmir Milletvekili Atila Kaya değil İzmir’e gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ aldı.

AYDIN ŞENGÜL: İZMİR’İ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEKLERİNE İNANIYORUZ

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, seçilen İzmir milletvekillerinin İzmir’i en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını kaydederek,

“Teşkilatımıza teşekkür ediyoruz. Bizi yalnız bırakmadı.  Seçilen arkadaşlarımızın İzmir’i en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz. İnşallah halk vatandaş onlardan çok şey bekleyerek, güvenerek onlara destek verdi. Arkadaşlarımızın bu desteği boşa çıkarmayacağına inanıyoruz” dedi.

ŞENGÜL: KUTUPLAŞMAYI-ÇATIŞMAYI-ÖTEKİLEŞTİRMEYİ BİR KENARA BIRAKALIM

İl Başkanı Şengül, bundan sonraki süreçte kutuplaşma-çatışma ve ötekileştirmenin bir kenara bırakılarak ortak değerlere yönelinmesi ve hizmet noktasında buluşulması çağrısında da bulundu:

“Bundan sonraki süreçte tüm siyasi partiler artık kutuplaşmayı, çatışmayı, ötekileştirmeyi bir kenara bırakıp, ortak değerimiz olan devlete ve millete hizmet noktasında birleşiriz. Mazbatalarımızın ve vekillerimizin ilimize hayırlı olmasını diliyorum.”

HAMZA DAĞ: BAŞBAKANIMIZIN MAZBATASINI ÇARŞAMBA GÜNÜ TESLİM EDECEĞİZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, bugün başladıkları ve yarın sürdürecekleri teşekkür turunun ardından gideceği Ankara’da, Çarşamba günü Başbakan Yıldırım’ın mazbatasını kendisine teslim edeceğini belirtti:

“Sayın Başbakanımızla geçen hafta görüştüğümüzde mazbatayı almamız gerektiğini söyledi biz de aldık. İnşallah yarın da teşekkür turu yapacağız. Bugün bir kısmını yaptık İzmir’de ikinci bölgede. Yarın da diğer ilçelerimizi tamamlayıp Çarşamba günü sayın Başbakanımıza takdim edeceğiz hem de kaydımızı yaptıracağız.”

DAĞ: DAHA İYİ VE GÜZEL HİZMETLERİ YAPMAYA GAYRET EDECEĞİZ

Mazbatasını alan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın ilk mesajları ise, “Hayırlı olsun. İnşallah 27’inci dönem ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemindeki ilk dönem hayırlı olsun. Bugüne kadar güzel hizmetler yapmayı gayret ettik ilimize vekil olarak. Sayın Başbakanımız ve Bakan ve Başbakanlık görevlerini yaptı. İnşallah onun İzmir’de onun liderliğinde bizler de yine ona yardımcı olarak önümüzdeki 5 yıllık süre zarfında daha iyi ve güzel hizmetleri yapmaya gayret edeceğiz. Ülkemize ve milletimize, coğrafyamıza, tüm dünyaya hayırlı olsun” şeklinde oldu.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 18:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER