İZBAN'daki kriz molasına Hamza Dağ'dan flaş yorum!

İZBAN krizinin, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle 60 günlüğüne ertelenmesi üzerine AK Partili Hamza Dağ, sosyal medyadan çarpıcı bir çıkış yaptı.

İZBAN'daki kriz molasına Hamza Dağ'dan flaş yorum!

İzmir'de devam eden İZBAN çalışanları grevinin, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile ertelenmesi üzerine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, sosyal medya üzerinden dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

"KAÇAK DÖVÜŞMEYİ TERCİH ETTİLER"

Açıklamasında CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Aziz Kocaoğlu ile CHP İzmir milletvekillerine yüklenen Dağ, şunları söyledi:

"İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZBAN işçilerinin talepleriyle ortaya çıkan grev sürecini yönetememiş ve çözülmesi işten bile sayılmayacak küçücük bir problemi, şehrin içine düştüğü büyük bir krize çevirmiştir. Günde yüzbinlerce İzmirli hemşerilerimizin mağduriyeti göz önüne alınarak Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile ertelenmiştir. Aziz Kocaoğlu ve CHP'li vekiller, bu krizi şözmek yerine her zamanki gibi kaçak dövüşmeyi ve suçu başkalarına atmayı tercih etmişlerdir. Hatta meseleyi ileri bir boyuta taşıyıp, komplo teorileri üzerinden tartışmaya başlamışlardır. Grev kararı politiktir diyen CHP'li vekil ve 'Grev haktır ama bunu sadece İzmir'de yapmak, aklımıza farklı senaryolar getiriyor.' diyerek bazı mesnetsiz imalarda bulunan Aziz Kocaoğlu, bu karardan sonra mahcubiyet hissedecek midir?"

YORUM EKLE

banner47