İYİ Partili Ulupınar'dan çarpıcı açıklamalar!

İYİ Parti İzmir eski İl Başkanı ve milletvekili adayı Yıldırım Ulupınar, seçim sonrası İl Başkanlığı'na ziyarette bulundu. Ulupınar;" İttifak yapmasak da yüzde 10 barajını aşıyoruz, ki ittifak yapmasaydık çok daha fazla oy alırdık" dedi

İYİ Partili Ulupınar'dan çarpıcı açıklamalar!

CANSU TEMİR / BEN HABER

Türkiye'nin merakla beklediği genel ve cumhurbaşkanlığı seçimi geride kalırken, dikkatler ilk kez siyasi yarışa giren İYİ Parti üzerinde toplandı. İzmir eski İl Başkanı ve milletvekili adayı Yıldırım Ulupınar, bugün partisinin il binasını ziyaret etti. Ulupınar'ın geleceğinden haberdar olan ilçe teşkilatları, Ulupınar'ı alkışlarla karşıladı.

Seçim gününden itibaren, partiye hiç gelmediğini ifade eden Ulupınar, seçim süreci ve sonrasi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

"CUMHURİYET HALK PARTİSİ'NE DİYET ÖDEDİK"

"Cumhuriyet Halk Partisi'ne diyet ödedik." diyen Ulupınar;  "Bize 15 milletvekili verdi diye, seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'ne karşı bir söylem geliştirmedik. Bu millete 65 ile 35 denklemini anlatmadık. Bu millete Muharrem İnce ve Cumhurbaşkanı karşı karşıya kalırsa kazanma şansının sıfır olduğunu işte bu diyetten dolayı anlatamadık. Allah bin kere razı olsun, o gün için bizi seçime soktular biz de bunun karşılığını bu şekilde ödedik. Siyasette kolay kolay yanılmadım. O gün başladığımızda herkese bir şey söyledim, her bölgeden 5-6 milletvekili çıkartırız dedim, bunun tavanı da yok dedim, öyleydi. Fakat maalesef, Türkiye'de hala siyaset mühendisliği işliyor.  Algı yönetimi Türkiye'de hala çok önemli. O algı yönetimi ile bu siyaset mühendisliği ile Cumhurbaşkanı, rakibini kendi belirledi. Bir solcu Cumhurbaşkanı adayını karşısına oturttu. 65-35 dengesini en iyi bilen, Cumhurbaşkanıydı. Cumhurbaşkanı, deha bir adam. Küçümsemenin yanlış olduğunu her zaman söyledim." ifadelerini kullandı.

"İTTİFAK YAPMASAK, ÇOK DAHA FAZLA OY ALIRDIK"

Ulupınar; "Bize gelen arkadaşlar, son günde İstanbul'daki o mitingle, bütün siyasi partiler kendi kabuğuna çekildi. Başka tarafa oy vermek isteyen arkadaşlar da geri döndüler, derken yeni bir çocuk doğdu ve yüzde 10 ile doğdu. Bu küçümsenecek bir oy değil. Türkiye siyasi tarihine bakın, böyle bir olayı göremezsiniz. İttifak yapmasak da yüzde 10 barajını aşıyoruz, ki ittifak yapmasaydık çok daha fazla oy alırdık. İttifakta yapsak yüzde 10 barajını geçtik. 43-44 tane milletvekili çıkarttık. Yani biz umut olduk." dedi.

"AKTİF SİYASETİ BIRAKMAYI DÜŞÜNÜYORUM"

"Ben yaş itibariyle, bundan sonra aktif siyaset çok kolay yapmaya kararlı değilim." diyerek sözlerine devam eden Ulupınar; "Sayın Genel Başkanla da konuşacağım, Ankara'ya gideceğim. Düşüncelerimi kendisine ileteceğim ve ona göre bir karar vereceğim. Ama ben zaten bu partinin abisiyim, ben bu partyi bırakmam. Ben bundan sonra İYİ Partili olarak ölürüm. Bunu hep beraber bu noktaya getirdik. Genel başkanımızın sesini bundan sonra kimse kısamayacak. Ve bir şey söyleyeyim; bunu göreceksiniz, temenni etmiyorum ama bize gelecekler ve ittifak ortaklığı da teklif edecekler. Kabul eder mi, ederse ne olur o ayrı bir konu. Ama denge partisi bundan sonra İYİ Parti'dir. Seyredelim bakalım, iki ortak ne zamana kadar götürecek bunu. Ben bu partiden asla ayrılmam. İl başkanımın, ilçe başkanlarımın daima arkasındayım" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2018, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER