İYİ Partili Ükünç iddialı: İzmir'de birinci parti olacağız

İYİ Parti izmir İl Başkanı Koray Ükünç, partisinin kentte birinci parti olacağını iddia ederken, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin, Akşener'e yönelen hareketlenmenin önünü kesemeyeceğini söyledi.

İYİ Parti izmir İl Başkanı Koray Ükünç, Ben TV'de Burak Cilasun'un sunumuyla ekrana gelen Rota Siyaset programına katıldı. 

Programda Cilasun'un sorularını yanıtlayan Ükünç, çok ciddi bir sorumluluk üstlendiğinin bilincinde olduğunu söylerken, "Ülkemizde şu anda büyük bir kutuplaşma var. Yarın bu kavgayı çocuklarımıza bırakmamak için siyasete girdim. İYİ Parti'nin ülkemiz için ne kadar önemli bir ihtiyaç olduğunu gördüm." dedi.

"KENDİMİZİ MERKEZ PARTİ OLARAK TANIMLIYORUZ"

İYİ Parti'nin fiziki saldırılar ve zaman zaman hakarete varan ithamlarla karşı karşıya kaldığını belirten Ükünç, "Bu saldırılar ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu gösteriyor. Mevcut görevim öncesinde İzmir'de teşkilatlanma görevi üstlendiğim için söylüyorum ki bizim partimizde çok ciddi bir inanç birlikteliği var. Bizim en büyük ortak noktamız vatan ve memleket sevdası. Hiçbirimizin hiçbir beklentisi yok. Kendimizi merkez parti olarak tanımlıyoruz. Tüm ilçelerimiz için söylüyorum, yöneticilerimizin yaklaşık yarısı hayatlarında ilk defa siyaset yapan insanlar. İYİ Parti, apolitik insanların ülkenin gidişatı karşısında harekete geçtiği bir nokta oldu." dedi.

"İZMİR'DE EN HAZIR PARTİ; İYİ PARTİ"

İzmir olarak seçime ne kadar hazır oldukları sorusunu yanıtlayan Ükünç, "Biz bir baskın seçimin olmasını zaten bekliyorduk. Bu nedenle mahalle temsilciliklerimize kadar seçim öncesinde teşkilat oluşumumuzu tamamlamıştık. Milletvekilleri adaylarının belirlenmesinden bir ay önce SKM'miz çalışmalara başlamıştı. Kentimizde iddia ediyorum seçime en hazır parti İYİ Parti'dir." ifadesini kullandı.

"GÖNÜL ÖN SEÇİM İSTERDİ AMA..."

Milletvekili aday listelerinin belirlenme sürecini yorumlayan Ükünç, "Tabii gönül isterdi ki ön seçim yapalım ama süreç çok kısa olduğu için bu mümkün olmadı. Listelerin belirlenmesiyle alakalı olarak Genel Merkezimize fikirlerimizi söyledik. İzmir'deki aday listelerine baktığımızda en iyi liste bizim listemiz. İzmir dışından olan adaylarımıza baktığımızda her biri kentin farklı dinamiklerine hitap edebilecek nitelikler taşıyor. 28 adayımızın da aktif çalıştığı bir seçim süreci gerçekleştireceğiz." dedi.

"İZMİR'DE TEK HEDEFİMİZ BİRİNCİ OLMAK"

İYİ Parti'nin oy oranı ve kentten çıkaracağı milletvekili sayısı konusunda çeşitli siyasilerin her iki bölgeden ikişer vekil ön görüsüne tepki gösteren Ükünç, "Onlar gönüllerinden geçeni söylüyorlar. izmir'den 28 milletvekili çıkacak. İYİ Parti'nin İzmir'de tek hedefi kentin 1. partisi olmaktır. İkincilik bile bizi mutlu etmez. Bakın bu denklemde yüzde 35'i aşan parti, kentte birinci olacaktır ve biz kendimizi bu noktada görüyoruz." dedi.

"AKŞENER RÜZGARINI İNCE KESEMEZ"

İYİ Parti İzmir İl Başkanı, Muharrem İnce'nin adaylığıyla ilgili olarak Meral Akşener rüzgarının kesildiği iddialarına tepki gösterdi. Ükünç, "CHP'de aday açıklaması en sona kaldığı için partililerin ciddi bir beklentisi vardı ve kısa süreli bir hareketlilik yaşanması normal. Heyecanın bundan kaynaklandığını düşünüyorum. Akşener'deki hareketi İnce'nin kesebileceğini düşünmüyorum. Genel başkanımız 2. tura kalarak Cumhurbaşkanı olacaktır." dedi.

Ükünç ayrıca, Akşener için İzmir'de düzenlenecek miting için 22 Haziran tarihini istediklerini ve buna yönelik dilekçelerini verdiklerini, kesin cevabıyla 11 Haziran'da alacaklarını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER