İYİ Partili o isimden flaş yorum

31 Mart yerel seçimlerinde iş birliği kararı alan İYİ Parti ve CHP’de, bugün merakla beklenen meclis üyelikleri listeleri belli oldu. Açıklanan listeleri ardından, 25 ilçede CHP’nin adayını destekleyecek olan İYİ Parti’de, eski İl Başkanı’ndan flaş bir yorum geldi.

İYİ Partili o isimden flaş yorum

BEN TV / Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti 24 Haziran 2018'te yapılan genel seçimlerde yapılan iş birliğini 31 Mart'ta yapılacak yerel seçim sandığa taşıma kararı almış ve yapılan görüşmeler neticesinde de İzmir'de İYİ Parti'ye Tire ve Kiraz bırakılmıştı. Urla, Karşıyaka ve Selçuk’ta her parti kendi adayıyla seçime gidecekken, 25 ilçede ise İYİ Parti2nin CHP’yi destekleyeceği ifade edilmişti.

Seçim sürecinde yaşanacak iş birliği il başkanlarının yoğun görüşmeleri sonunda şekillenirken, meclis üyelikleri için nasıl bir liste oluşturulacağı ise merak konusu olmuştu.

Bugün ise, Yüksek Seçim Kurulu’na CHP ve İYİ Parti’nin meclis üyeliği listeleri teslim edildi. Listelerin kamuoyuna yansımasının ardından ise CHP ve İYİ Parti kanadından rahatsızlıklar da gelmeye başladı.

Son olarak, İYİ Parti İzmir İl eski Başkanı Koray Ükünç’ün sosyal medyadan yaptığı paylaşım gündeme damgasını vurdu. Ükünç’ün listelere ilişkin “İzmir’de ittifak yapılmamış, teslim olmuş” yorumu kısa sürede çok sayıda beğeni ve yorum aldı. Öte yandan, İYİ Parti yönetiminde yer alan pek çok ismin de paylaşımı beğenmesi dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 21:28
YORUM EKLE

banner47