banner51

İYİ Partili Kırkpınar ateş püskürdü: Bizim ne işimiz var HDP ile PKK ile

Seçime 11 gün kala, Rota Siyaset Programı'nda önemli açıklamalarda bulunan Kırkpınar; HDP ile ilgili Millet İttifakı'na gelen yorumlara "Bizim ne işimiz var HDP ile PKK ile" diyerek ateş püskürdü.

BEN TV - İYİ Parti İzmir İL Başkanı Hüsmen Kırkpınar, Ben Tv ekranlarında yayınlanan Rota Sİyaset programında, Haber Müdürü Burak Cilasun'un konuğu oldu. Seçime 2 haftadan az bir süre kala önemli açıklamalarda bulunan Kırkpınar, Millet İttifakı'na yönelik HDP eleştirilerine de ateş püskürdü.

"Gün 24 saat ama biz 5 saat uyku ile devame diyoruz." diyen Kırkpınar; "Biz İzmir'de 25 ilçede iş birliği yaptığımız Cumhuriyet Halk Partisi'nin beleidiye başkan adaylarını destekliyoruz. Burada tabii CHP listelerinden gelen belediye meclis üyesi arkadaşlarımız var. Onlarda kendi ilçelerinde oluşturulan komitelerle birlikte CHP'nin bütün çalışmalarına sahada eşlik ediyorlar. Ama biz yine CHP – İYİ Parti iş birliği içinde, Millet İttifakı adayı olan iki belediye başkan adayımız var. Bunun birisi Kiraz, diğeri Tire. Onun dışında hem demokrasi tarihimizde hem de siyasi partilerin seçim sürecinde yaşadıkları en ilginç olaylardan birisi de, iş birlii yaptığımız ama birlikte de yarışabildiğimiz 3 ilçemiz var; Urla, Selçuk ve Karşıyaka. Biz bu 5 ilçede, oluşturduğumuz 7 kişilik komitelerle sahadayız.

"BEKAYI GÜNDEMİN BİRİNCİ MADDESİ YAPARSANIZ İNSANLARIN KAFASI KARIŞIR"

Cumhur İttifakı'ndan yapılan 'beka' açıklamalarına ilişkin değerlendirmede bulunan Kırkpınar; "Bizim Cumhur İttifakı'nın ittifak ruhunu incitici, onlara oy verecek seçmenlerimizi incitici hiç bir sözümü yok. Biz kardeşçe, barış içinde belediye başkanlarımızı ve büyükşehir belediye başkanımızı seçeceğiz. Ama sürekli bir algıyla, beka beka beka.. Cumhuriyet'in kuruluşundan gelecek yüzyıllara kadar, beka problemi hep olur. Çünkü dünyanın gözü olan bir ülkede yaşıyoruz. Komşularımızla 'sıfır sorun;' diyerek çıktıkları bu yolda, komşularımızla iyi bir ilişkimiz yok. Bizim aslında, ülkeyi refaha ulaştıracak ekonomik iş birlikleri ile gündeme gelmemiz gerekir. Yatırımları konuşmamız lazım. Biz sonunda belediye başkanı seçeceğiz. Beka problemini alıp da gündemin birinci sırasına koyarsanız, insanların kafası karışır. Cumhurbaşkanı, Meclis, Meclis başkanı değişmeyecek. Biz belediye başkanı seçeceğiz. AK Parti'ye şu ekonomik krizden çıkmak için bir kulak çekme operasyonunda bulunmamız gerek." dedi.

"GÜNDOĞDU MEYDANI SİYASİ PARTİLERİN TARTI MERKEZİDİR"

Cumhur İttifakı'nın, İzmir Gündoğdu Meydanı'nda gerçekleştirdi mitinge ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Kırkpınar, Gündoğdu meydanının bütün siyasi partilerin tartı merkezidir. CHP'de miting yapıyor, MHP'de yapıyor, biz de yaptık. AK Parti'nin bundan önceki seçimlerde medyaya yansıyan görüntüleri, denilenler 300-400 bin diyen oldu, kitle topluyor. Nereden gelmiş ben buna bakmam. Sayın Cumhurbaşkanının ifadesi ; "İzmir'de 120 bin kişi".

Dediler ki, biz anketlere inanmıyoruz. Bu meydanda, MHP ile düzenlediğiniz mitingde 120 bin kişi topladınız. Anketlerde yoksunuz, meydanlarda yoksunuz, sandıklarda da olmayacaksınız" şeklinde konuştu.

"Biz, girdiğimiz seçimlerde sağımıza solumuza bakmıyoruz. İş birliği ruhumuza zarar gelmemesi için bakıyoruz" diyerek sözlerine devam eden Kırkpınar; "Tire'deki gücümüzü, oylar sayıldıktan sonra herkes görecek. Kiraz'da da aynı. Beleidye Başkan adayımız eski bir Anavatan Partili, eski bir AK Partili. Köylerde karşılığı olan bir insan. CHP'lilerin güvenini kazanmış bir arkadaşımız. Cumhur ittifakından da oy alacak. İyi belediyecilikle herkes tanışacak" dedi.

Cumhur İttifakı'nın, Millet İttifakı'nın HDP ile iş birliği içind eolduğu söylemlerine de sert bir dille yanıt veren Kırkpınar; "Millet İttifakı'nın açılımı CHP ile İYİ Parti arasındaki protokol. Burada HDP yok. Kendilerinin vakti zamanında Oslo'da, Dolmabahçe'de, İmralı'da, doğrudan ilişkileri vardı iktidarken. Ne kağıt üzerinde ne de söylemimiz var ama bunu ifade ediyorlar. Millet İttifakının ruhuna zarar gelmeyecek bir tavrımız var. Benim geldiğim kanattaki insanların bunu söylememesi lazım. Ayıp ediyorlar. Ne işimiz var PKK ile HDP ile. HDP PKK demekse, HDP'nin Meclis'te vekilleri var. Hazineden yardım alıyorlar. Partilerin kapatılması doğru değil dediler. O zaman, kimin ne ilgisi varsa hakkında soruşturma açılır, hesap verilir" dedi.

"DERVİŞOĞLU BİZİ UYUTMUYOR"

Kırkpınar; "Sayın Müsavat Dervişoğlu, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı. Bu işin mimarlarından birisi. Dervişoğlu, bizi uyutmuyor. Kendisi İzmir'de. Biz kendi temposuna yetişmeye çalışıyoruz, yetişemiyoruz. Sahada önümüzde yürüken, grup arkada kalıyor. Kendisi uzun yıllar siyaset yapmış. Selçuk'ta esnafa ismiyle hitap ediyor. Bizim, Genel Başkan Yardımcımız da, milletvekilimize, belde başkanına kadar, en dinamik parti İYİ Parti." dedi.

MANİSA İDDİASI

Manisa'da da iddialı olduklarını dile getiren Kırkpınar; "Manisa'da büyükşehir belediyesini kazanacağız. İlçe belediyelerinde de yüzde 70 başarıya ulaşacağız." dedi.

Kiraz'da yaşanan sıkıntılara ilişkin açıklama yapan Krıkpınar; "Bundan 5 gün önce, hem Sayın Dervişoğlu, hemde Sayın Soyer ve ben, ayrıcailçe başkanlarımız ve belediye başkanlarımız bir miting düzenledik. Bu mitingden önce çarşıda bir gezi düzenlendi. Burada bir problem var gibi. Ama bunu aştık biz, Sayın Soyer'İn büyük katkılarıyla. Şuanda bir sıkıntı yok" ifadeleirni kullandı.

'MUTFAK BEKASI' VURGUSU

Tire'de yüzde 50'lik hedefi olduğunu ifade eden Kırkpınar; seçmene ilişkin izlenimlerini anlattı. Kırkpınar; Cumhur ittifakı beka diyor, biz diyoruz ki beleidye başkanı seçeceğiz. Beka diyen var, belediyeler iyi hizmet verecek diyen var. Halkın dediği, 'Bu hayat pahalılığı ne zman bitecek' İnsnalar seçime giderken, mutfaktaki bu yangın nasıl bitecek diyecekler. Hayat pahalılığı, sandığa giden insanların birinci önceliği olacak. Bu mutfak bekası." dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER