İYİ Partili Kalafat: Üzüldük ama...

İYİ Parti'den İzmir Milletvekili aday adayı olan ancak listede kendine yer bulamayan Mehmet Ali Kalafat, duruma üzüldüğünü fakat önemli olanın her durumda hizmet etmek olduğunu söyledi. Kalafat, "Biz vekilliği bir statü olarak değil, yüce milletimize hizmet, görev ve sorumluluk olarak görüyoruz." dedi.

İYİ Partili Kalafat: Üzüldük ama...

Burak Cilasun / BEN Haber

Türk Yerel Hizmet Sendikası Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunduktan sonra İYİ Parti'den İzmir Milletvekili aday adayı olan ancak aday listesinde yer bulamayan Mehmet Ali Kalafat BEN Haber'e konuştu. 

"ÜZÜLDÜK AMA..."

Sonucu değerlendiren Kalafat, "Tabii kendimizi listede görmeyince elbette üzüldük. Aday adayı olup da aday gösterilmeyince üzülmediğini söyleyen doğru söylemiş olmaz. Yalnız bu duruma üzülmenin daha ötesinde bugün en büyük üzüntümüz ülkemizin durumu. Çünkü bugün hukuk, insan hakları, kamusal problemler ve ekonomiye kadar güzel Türkiye'mizin çok büyük sıkıntıları var. Aday gösterilen ve Meclis'e girecek olan arkadaşlarımızın daima yanındayız. Kendilerine başarılar diliyorum. Biz Türkiye'de demokrasi, hukuk adına siyasi dönüşüme ihtiyaç olduğu için Sayın Akşener'i ve İYİ Parti'yi tercih ettik.Kamudaki görevimden istifa ettim ve emekliye ayrıldım. 20 yıllık sendikal mücadelemizin, iş hayatımızdaki deneyim ve tecrübeyle kişisel birikimlerimizi siyasete aktaralım dedik. Tamamen samimiyetimizi ortaya koyduk. Türkiye'nin genel problemleri var ve bunlara ilişkin söyleyecek sözlerimizin olduğu üzerine değerlendirme yaptık. Genel merkezimiz bizleri aday olarak değerlndirme noktasında farklı tasararufları oldu. Vekil adayı olalım ya da olmayalım partimizde sorumluluklarımızı en üst şekilde yapmaya devam edeceğiz

"AKŞENER'İN CUMHURBAŞKANI OLMASI İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ"

Kalafat, "İYİ Parti'nin tüzüğüne baktığımızda ön seçim ve temayül yoklaması var ama baskın bir seçim olması demokratik iradenin ölçülmesine engel oldu. Hayatım boyunca seçimlerle kariyerimi elde ettim. Bürokratik atamalarla değil sandıkla geldim. Dolayısıyla özgür demokratik mücadelenin içinde olan bir insanım. Süreç zaman darlığından dolayı böyle işlemedi. Yine de üstüne basa basa söylüyorum Sayın Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı olabilmesi için, partimizin TBMM'de en güçlü şekilde temsil edilmesi için ne gerekiyorsa yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın." dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2018, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER