İYİ Partili Dervişoğlu'ndan çarpıcı sözler!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, Meral Akşener'in İzmir programını kamuoyuyla paylaştı. Dervişoğlu ayrıca CHP, AK Parti ve MHP için de çarpıcı ifadeler kullandı.

İYİ Partili Dervişoğlu'ndan çarpıcı sözler!

Burak Cilasun / BEN Haber

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Adayı Müsavat Dervişoğlu, önce partisinin İzmir il başkanlığında basın toplantısı düzenledi, ardından Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener'ın seçim kampanyasına destek olmak için banka hesabına para yatırdı. Dervişoğlu'na, milletvekili adayları Yıldırım Ulupınar, Gizem Albaş, Doğukan Demirel ve İl Başkanı Koray Ükünç de eşlik etti.

İŞTE AKŞENER'İN İZMİR PROGRAMI

Basın toplantısında ilk olarak Akşener'in İzmir'deki programına dair bilgi veren Dervişoğlu, Akşener'in önce Bergama Cumhuriyet Meydanı ve ardından Tire'de vatandaşlara hitap ettikten sonra son olarak Gündoğdu Meydanı'nda binlerce vatandaşın katılımıyla düzenlenecek iftar programında yer alacağını söylerken, İzmirlileri davet etmeyi de ihmal etmedi.

"İLGİDEN FEVKALADE MEMNUNUZ"

Milletvekili adaylarının kentin tüm ilçelerinde yoğun bir çalışma içinde olduğunu ve halktan da bu çalışmalar sırasında büyük teveccüh gördüklerini dile getiren Dervişoğlu, "İlgiden fevkalade memnununuz. Sandıklar açıldığında görülecektir ki değişimin önderliğini İzmirliler yapacak." dedi.

"CHP'NİN OY ORANI HORMONLANMIŞ"

Seçime yönelik hem CHP, hem de AK Parti'ye dair çarpıcı tespitler ve iddialarda bulunan Dervişoğlu, "Ceberrut bir iktidardan artık kurtulmak istiyoruz. İzmirlilere çağrı yapıyorum. 2. turda Erdoğan'ı kim yenecekse oylarını ona versinler. Erdoğan'ın yenebileceği aday ya da adaylarla Türkiye'nin önünü tıkamasınlar. İzmir'de Binali Yıldırım gelsin biraz çalışsın diyorum. Neden? Çünkü çalışmazsa 3. sıra adayını bile zor çıkarırlar. Bakın 2002'de CHP'nin İzmir'deki oy oranı yüzde 29.  Bugüne kadar İzmir'de Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy vermek istemeyen merkez sağ seçmen tercihini CHP'den yana kullanmış. CHP'nin oy oranı hormonlanmış. Yüzde 30 bandındaki oy oranı 40'lara çıkmış. İzmirli bu seçimde bize ne kadar teveccüh gösterecek göreceğiz. 1. olmamız kimse için sürpriz olmamalı. 1. olmaya yakınız. Tekrar söylüyorum 2. turda kim kazanacaksa İzmirli oy tercihini ona göre yapsın. Elbette adaylar bizim için çok kıymetlidir. Muharrem İnce tecrübeli bir isimdir, Karamollaoğlu bilge bir isimdir ve cumhurbaşkanlığını hak eden isimlerdir. Ama Sayın Meral Akşener bizim için pırlanta hükmündedir." dedi.

MHP'YE SERT GÖNDERME

Öte yandan MHP'ye de göndermede bulunan Dervişoğlu, "Seçim sistemi artık değişti. Cumhurbaşkanlığına talip değilseniz yahut parlamenter düzene geri dönme vaadiniz yoksa Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde milletvekili olmak, sokakta sıradan bir vatandaş olmaktan farklı değildir. İzmir'in sıradan siyasi aktörlerle kaybedecek zamanı yoktur." dedi.

"HAKSIZ REKABETİ ENGELLEMEK İÇİN DESTEK BEKLİYORUZ"

Akşener'in kampanyasına yapacağı desteğe dair de konuşan Dervişoğlu, "Devletin 500 milyon liranın üstünde yardımı var. Adalet ve Kalkınma Partisi 400 milyon kadarını alırken, onun yarısı kadar da CHP alıyor. Burada bir haksız rekabet var. İzmir halkından haksız rekabette ezilmemizi engellemek adına destek bekliyoruz." dedi.

Dervişoğlu toplantı sonrasındaysa beraberindeki partililerle birlikte Meral Akşener'in kampanyasına destek vermek adına hesaba para yatırdı.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2018, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER