İYİ Partili Dervişoğlu, iktidarı hedef aldı!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, bugün İzmir İl Başkanlığı'nda basın mensupları ile bir araya geldi.

İYİ Partili Dervişoğlu, iktidarı hedef aldı!

Cansu Temir Aksu / Ben TV

31 Mart yerel seçimlerine 1 aydan az bir süre kaldı. Siyasi partilerde seçim temposu yükselirken, seçimlerde İzmir'de CHP ile iş birliği yapacak olan İYİ Parti de vitesi yükseltti. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, bugün İzmir İl Binası'nda basın toplantısı düzenledi. Dervişoğlu'nun gündeminde, beka sorunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Akşener arasındaki hapis polemiği de vardı. 

"GERGİNLİK ÜZERİNDEN SEÇİM STRATEJİ YAPSALAR DA İZMİRLİ İZİN VERMİYOR"

Türkiye'nin her yerinde programlara katıldığını ifade eden Dervişoğlu; "Haftanın belirli günlerinde İzmir'de olabiliyorum. Denizli Manisa Aydın da da destek çalışmaları yapmaya devam ediyoruz. İzmir'de güzel bir atmosferde devam ediyor çalışmalar. Her ne kadar bazı siyasi partiler gerginlik üzerinden stratejiler tahsis etmeye çalışsa da İzmirli buna izin vermiyor." dedi.

"MENSUBU BULUNDUĞU PARTİYİ DEVLET GİBİ GÖRMEYE BAŞLADILAR"

İktidar partisi ve ortağı; Türkiye'de beka sorunu olduğu söylüyor. Türkiye ateş yanan bir coğrafyada. Elbetteki yaşadığımız coğrafyanın içerdiği riskler var. Güçlü devlet olmayı becerebilmek lazım. Türkiye Cumhuriyeti'nin de gücünden zerre kuşkumuz yok. Beka sorunu nerden kaynaklanıyor. Bu psikolojik bir tramvadır. Hala ne olduğunu anlamadığımız bir cumhurbaşkanlılığı sistemi uygulanıyor. Dünyada da bunun örneği yok. Emsali yoktur. Maalesef, henüz seçimlerin üzerinden bir yıl bile geçmeden bir güç zehirlenmesi oluştu ve bugün iktidarı temsil eden partiler mensubu bulunduğu partileri devlet gbi görmeye başladılar. Ve koskocaca Türkiye Cumhuriyeti parti devletine dönüştü. Partilerİn bekasını devletin bekası oarak görmeye başkafdılar. Asıl mesel budur. 17 yıl bu ülkeyi yönetenler 17 yılın sonunda bu ülke tehlike altında diyorsa, bunun kendilerinden kaynakandığını görmeleri lazım." dedi. 

"TERÖRLE ARASINA MESAFE KOYAN BİR SİYASİ PARTİYİZ"

Muhalefet partilerini terör örgütleir ile ilişkilendirdikleirni ifade eden Dervişoğlu; "Çok sayıda risk oluşturan örgüt vardır yaşadığımız coğrafyada. Bu coğrafyanın kaderidir. İki örgüt var aslında. Biri FETÖ, biri de de bölücü PKK terör örgütüdür. İYİ Parti'nin ve iyi partinin siyaseten iş birliği yaptığı partileirn bunlarla iş birliği yapması mümkün değildir. Biz terörle arasına mesafe koyan bir siyasi yapıyız çünkü. Bizi FETÖ ve PKK ile ilişkilendirmeye çalışanlar geçmişte yaptıkları pazarlıklara bakmalılar. İYİ Parti'yi Türkiye Cumhuriyeti devletinin geleceğini tehdit eden bi yapıyla yan yana göstermeye çalışmak abesle iştigal etmektedir." dedi. 

"AKŞENER'DEN ÖZÜR DİLESİN"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanlış yere bulaştığını vurgulayan Dervişoğlu;"Ya bizi başkalar ile karıştırmıştır yada öyle bir güç zehirlenmesine uğramıştır ki öfkesine hakim olamamaştır. Sayın Akşener'i hapse attırmak ile tehdit ettmiştir.  Sayın Akşener hak ettiği cevabı Türkiye meydanlarından veriyor. Ama bir vekil olara şunu diyorum işi daha uzatmasın. Sayın Akşener'den özür dilersin. Yapması gereken şey budur. Istediğin zaman hapse göndermekle tehdit edebiliyorsanız oradan adaletten bahsedemeyiz" dedi.  

"TÜRKİYE'NİN DAHA ÖNEMLİ SORUNLARI VAR"

"İktidar ve ortağı, bahsettiğim iki şeyin üstüne seçim kurguluyor." diyerek sözlerine devam eden Dervişoğlı; "Siyasi rakiplerini terör ile ilişkilendirerek rant sağlamaya çalışıyor. Ama Türkiye'nin  daha önemli sorunları var. Kepenklerini kapatmak zorunda kalan esnafların durumu, çocuklarına pantolan alamadığı için intihar eden anneler, babalar, işinden ekmeğinden olmuş fabriklardan işlerinden atılmış insanlar var. Tahsilini tamamlamış ama istihdam edilememiş yüzbinlerce gencimiz var. Kaynamayan tencereyi kaynatması, şartelini indirmiş fabrikaların çalışabilir hale getirilmesi, esnafın yeniden canlandırılması, gençlerin yeniden üretebilir hale getirilmesi gerekir." dedi.

EKONOMİ VURGUSU

"Üç temel sorun var." diyen Dervişolu;"Birincisi ekonomi, ikincisi ekonomi, üçüncüsü yine ekonomildir. Türkiyr'deki umutsuzluğun ortadan kalıdırılabilmesi için yaşanabilr bir ülkeye dönüştürülmesi lazım. Demokrasinin gelenekleri içinde, sonuçlarına gölge düşmemiş bir seçimin gerçekleşmesi ve iktidarın kendisine bir ders çıkarabilmesini temenni ediyorum. İzmir'in ilçeleri ile birlikte büyükşehirinden kaynaklı herhangi bir siyasi risk yok. Anadolu'nun bir çok yerini gezdim dolaştım. Anadolu artık uyanmış, demokrasi için ayaklanmış, bugün kendisine bu sorunları yaşatan iktidardan hesap sormak için gün sayıyor." dedi.  

"BİZİ ENDİŞELENDİREN BİR  ŞEY YOK"

İzmir'de kendilerini endişelendiren br şey olmadığını ifade eden Dervişoğlu; "İzmir' her zaman gördülğüm gibi görüyorum. Beni endişelendiren bir şey yok. İYİ Parti ve CHP iş birliği güçlü bir sinerji yaratmış. Hedefimiz 30'da 30." dedi.

"HALK KENDİ BEKASINI DÜŞÜNÜYOR"

Beka sorunun halktaki yansımasının sorunlması üzerine Dervişoğlu; "Böyle olunca halkta kendi bekasını düşünüyor. Çoluğunu çocuğunu düşünüyor, kaynamayan tenceresini düşünüyor, soğandan patatesten uzak duruyor terörist muamelesine tabi tutulmamak adına. Beka denen şeyin siyasi bir kaç kişinin koltuğunun bekası olduğunu görüyoruz" dedi. 

"ŞİMDİ BİZE OY VERECEKLER VE BUNLARI GÖNDERECEKLER"

10 ildeki sandıkların taşınması konusunda da açıklamada bulunan Dervişoğlu; "O sandıkların neden taşındığına bakmak lazım. O sandıkların bulunduğu yerde güvenlik temin edilemiyorsa ve taşınıyorsa iktidara sormak lazım. Şu riskin gündeme gelip de akılların bulandırılmasını doğru bulmuyorum. Buna bazen masumca alet oluyoruz. Oy bizim namusumuzdur. Takipçisi olacağız. Siyasi partilere de düşen de budur. Bir tek oyun bile ziyan olmayacağını partim adına taahhüt ediyorum. Sandık açıldığında AKP'ye oy çıkıyor. Bu oylar çıkıyor. 'Efendim bunlar çaldı da bu başarıyı elde etti' diye bir şey yok. Millet bunlara oy verdi getirdi ve 17 senedir burda. Şimdi bize oy verecekler ve bunları gönderecekler. Bunu anlatmaya çalışıyorum. İYİ Parti ve CHP birlikteliği sandıkta hile yapılmasını imkansız hale getirmiştir. Bu seçimde hile yapamayacaklar. Dost düşman bunu ilan ediyorum. Vatandaş sandığın bekçisi durumundadır.  O sebeple kimse doğmamış çocuğa don biçmesin." dedi. 

"KARASIZ SEÇMEN ÇOK, NEDENİ BASKI"

"Millete güven verelim, partilerin görevi budur." diyerek sözlerine devam eden  Dervişoğlu; "Sandığa gitmeme eğilimi görmedim. Kararsızın sayısı çok. Nedeni baskı. Baskı yüzünden tercih belirtemeyen ailelerin sayısı çoktur. Kararsızların, eşit miktarlarda doğru sonuç çıkmayacaını düşünüyorum. Adam kararını vermiş de kararını açıklamayamıyor." dedi. 

"GEÇEN SEÇİMLERDE ALDIKLARI OY ORANININ ALTINDA KALACAKLAR"

Anketlerde oy oranlarından memnun olduklarını ifade eden Dervişoğlu; "Gayet iyi çıkıyor. İktidar ve ortağının geçen seçimlerde aldıkları oy oranın çok altında kalacaklarını düşünüyorum. 31 Mart'ta Türkiye aydınlık bir sabaha uyansın. CHP 'Martın sonu bahar' diyor, biz de diyoruz ki hep beraber iyi olalım." dedi.

YORUM EKLE

banner47