İYİ Partili Çıray: Yeni nesil cihazları katkı payı olmaksızın vereceğiz

İYİ Parti Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Ege Diyabet Derneği'ni ziyaret etti. Çıray İYİ Parti iktidarında yeni nesil diyabet cihazlarının hastalara katkı payı olmaksızın olarak temin edileceği sözünü verdi.

İYİ Partili Çıray: Yeni nesil cihazları katkı payı olmaksızın vereceğiz

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Ege Diyabet Derneği Başkanı Gamze Bakkallar'ı makamında ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ege Diyabet Derneği Başkanı Gamze Bakkallar " Bize diğer partiler içinden ilk dönen ve talaplerimizi dinleyip dikkate alan İYİ Parti'ye ve Değerli Milletvekilimiz Aytun Çıray'a çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Derneğin 2010 yılında kurulduğunu söyleyen Ege Diyabet Dernek Başkanı Bakkallar "Dernek olarak amacımız, diyabetli çocuklarımız ve gençlerimizin sağlığını korumak ve kan şekerlerinin düzenli gitmesini sağlayarak diyabetten korumaktır" diyerek sözlerini tamamladı.

"NE GEREKİRSE YAPACAĞIZ"

İYİ Parti Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Adayı Aytun Çıray,  Meral Akşener ve İYİ Parti iktidarında  bu meselenin çözümü için gereken ne varsa yapacağını belirterek, itibardan tasarruf edilmez diyen görgüsüz zihniyete karşı 'sağlıkta hele çocuklarımız söz konusuysa asla tasarruf bahane edilmez ve  her türlü fedakarlık yapılır' anlayışıyla hareket edileceğinin altını çizdi.

"BEN DE BİR BABAYIM"

"Bir iç hastalıkları uzmanı ve iki kız çocuğu babası olarak, bu yeni nesil sensörlü cihazların ailelere hiçbir yük getirmeden diyabetli evlatlarımıza hiçbir katkı payı olmaksızın verilmesinin boynumuzun borcu olduğuna inanıyorum." diyen Çıray, bunun kaynağının da hazır olduğunu belirtti. 

İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, Ege Diyabet Derneği Başkanı Gamze Bakkallar'a misafiperverlikleri için teşekkür ederek dernek binasından ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER