İYİ Parti o ilçede adayını çekti

İzmir'de, Millet İttifakı'nın adaylarının belli olmasıyla birlikte, meclis üyelikleri için listeler son şeklini alırken, bugün flaş bir gelişme yaşandı. Her iki partinin de kendi adayını çıkaracağı Konak'ta, İYİ Parti CHP'nin adayı Abdül Batur'u destekleme kararı aldı

İYİ Parti o ilçede adayını çekti

BEN TV / CANSU TEMİR AKSU

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala, siyasi partililerde de çalışmalar hızlandı. İYİ Parti ve CHP'nin yerel seçimlerde iş birliği kararı almasıyla birlikte, gözler adaylara çevrilmişti. Sancılı geçen aday belirleme çalışmalarının sonunda, İYİ Parti, CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayını destekleyecekken, Tire ve Kiraz'da ise CHP'den destek alacak. Öte yandan Konak, Torbalı, Selçuk, Urla ve Karşıyaka'da her iki partide kendi adayları ile sandık yarışına girecekti. Ancak bugün Konak özelinde flaş bir gelişme yaşandı. İYİ Parti, Konak'ta belediye başkan adayı çıkarmayacağını açıkladı.

LİSTE HAZIRLIĞI

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar başkanlığında, bugün yerel yönetimler, seçim işleri ve İl Sekreteri ile birlikte 'meclis üyelikleri' konusunda bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, CHP'nin aday çıkaracağı 23 ilçede meclis üyelikleri listesinde İYİ Partili isimler yer alacakken; kendi adayları ile seçime gidilecek ilçelerde ise herkesin kendi listesini oluşturması kararı alındı.

ABDÜL BATUR'A DESTEK

Öte yandan, İYİ Parti ve CHP'nin ayrı ayrı aday çıkarması beklenen Konak'ta, İYİ Parti'nin aday çıkarmayarak CHP'nin adayı Abdül Batur'u destekleyeceği öğrenildi. Meclis üyeliği için ise, İYİ Parti'nin CHP'nin listesinden gireceği öğrenildi.

SOYER'DEN 'İYİ' ZİYARET

Öte yandan, Çarşamba günü saat 13:00'da CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer'in, İYİ Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret edeceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 15:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER