İYİ Parti'nin İzmir adayları Ben TV'ye konuştu

İYİ Parti'nin İzmir'de gerçekleştirdiği milletvekili aday tanıtım toplantısı sonrasında adaylar Ben TV'ye konuştu. İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, "Türkiye'de en yüksek oyu İzmir'den alacağız." dedi.

Burak Cilasun / Ben TV

İYİ Parti İzmir Milletvekili adayları, Kültürpark İsmet İnönü Kültür Merkezi'ndeki aday tanıtım toplantısının ardından Ben TV mikrofonuna konuştu.

Salondaki coşkunun İzmir'de 24 Haziran günü sandıklarda da kendini göstereceğini söyleyen adayların açıklamaları şöyle:

"TÜRKİYE'DE ALINACAK EN YÜKSEK OYU İZMİR'DEN ALACAĞIZ"

İYİ Parti Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Ben TV'ye yaptığı açıklamasında, "Burada hakikaten bir iktidar ışığı gördüm. Bir heyecan var. Toplumda huzur, barış ve daha mutlu yaşama arayışının tezahürünü burada gördük. İYİ Parti bunu karşılama iddiasını topluma kabul ettirmiş. Bunu anlıyoruz. İnşallah İzmir'den belki de Türkiye'de alınacak en yüksek oy oranıyla başarıyla çıkacağız. İzmir için kısa vadeli ve uzun vadeli hedeflerimiz var. İzmir demokrasinin beşiğidir. Bütün yeni hareketler rüzgarını İzmir'den alır. İYİ Parti de bugün İzmir'den rüzgarını aldı. Dalga dalga bütün Türkiye'yi saracak. İnşallah genel seçimleri atlatıp demokrasiye yeniden ulaştığımızda, Anayasa'mızı yapıp tekrar güçlü bir kuvvetler ayrılığı ile Türkiye'yi yönetmeye başladığımızda İzmir için 2. aşamayı konuşmaya başlayacağız ki o da mahalli yönetimler." ifadelerini kullandı.

"İZMİR'DE BİRİNCİ PARTİ OLACAĞIZ"

Aday tanıtımında ismi anons edildiğinde partililerden büyük bir destek gören İYİ Parti'nin İzmir'deki kurucu il başkanı ve İzmir 1. bölge 2. sıra milletvekili adayı Yıldırım Ulupınar, "İnsanın yaptığının karşılığını alması güzel bir şey. Teşkilatın ilk gününden beri arkadaşlarımızla beraberiz. Herhalde bunun tezahürüdür bu. Biz iddiayla geldik ve İzmir'de 1. parti olacağız. Türkiye genelinde de Meral Akşener'i Cumhurbaşkanı yapacağız inşallah. Bütün gücümüzü ortaya koyacağız. Türkiye'nin normalleşmesi için bütün projelerimizi tek tek anlatacağız. Cumhurbaşkanlığı sisteminin ne kadar yanlış olduğunu, kuvvetler ayrımından ülkeyi uzaklaştırarak tek adam rejimine döndürdüğünü anlatacağız. Toplumsal barış için elimizden gelen her şeyi yapacağımızı anlatacağız. Milletin de beklediği bu zaten." dedi.

"BİRİKİMİMİ İZMİR İÇİN KULLANMAK İSTİYORUM"

İYİ Parti İzmir 2. bölge 2. sıra Milletvekili Adayı Mustafa Kerpişçi, salondaki atmosferi değerlendirerek başladığı konuşmasında, "Partililerimizi son derece heyecanlı ve umutlu gördüm. İnsanlarda bir susamışlık var. Umuyorum bu istek ve arzuya yeterli cevap verip, ülkemize gerekli katkıyı koyabiliriz. Çeşitli STK'larda, iş hayatında uzun yıllar çalışmalar yaptık. Bu birikimi İzmir ve Türkiye için kullanmak istiyoruz. Bugün karşılaştığımız bu ekonomik sıkıntının huzur ve güven yaratılan bir ortamda süratle kontrol edilebileceğini düşünüyorum. Türkiye'de 5 milyona yakın genç işsiz. Sosyal patlamaların önüne geçebilmek ve huzur için bunları yapabilmeliyiz. İzmirli sanayiciler, çiftçiler, gıda sektöründeki yatırımcılar, madenciler... Herhalde bir faydam olacağını düşünüyorum." dedi.

"GÖREVİMİZ TÜRKİYE'Yİ İZMİR GİBİ YAPMAK"

İzmir'e Ankara'dan gelmiş olmasına rağmen ismi anons edilip sahneye çıktığında partililerden büyük alkış alan İzmir 2. bölge 3. sıra Milletvekili Adayı Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, durumdan duyduğu mutluluğu, "İzmir, İzmirliliğini gösterdi. Bundan sonra ben ve benim gibi adayların üstüne düşen görev, Türkiye'yi İzmir gibi yapmak. Sayın Genel Başkanımız Akşener'in Ankara'daki mitingi sonrası İzmir'de olacağım ve bir yere gitmeyeceğim seçime kadar. İzmir'in cumhuriyet değerlerine sahip çıkması çok önemli ve bunu sandıkta da sürdüreceğine inanıyorum." dedi.

"İZMİR'İN SORUNLARINI DİNLEYECEĞİM"

Aşık Veysel'in torunu ve İYİ Parti İzmir 1. bölge 4. sıra Milletvekili Adayı Çiğdem Özer ise Ben TV mikrofonuna yaptığı açıklamasında, "İzmir'de İYİ Parti'ye olan teveccühü daha önce deneyimlemiştim. Bugün salonda da aynı teveccühü fazlasıyla gördüm. Adaylarımız çok çok iyi. Umuyorum olabildiğince çok milletvekili çıkarırız. Bu yolda çok başarılı olacağımıza inanıyorum." dedi.

Özer, "İzmir'e ne katabilirsiniz?" sorusuna Aşık Veysel'in dizeleriyle cevap vererek, "Vatan bizim ülke bizim, el bizim. Emin ol ki her çalışan kol bizim.Ay yıldızlı bayrak bizim, mal bizim. Söyle Veysel övünerek, överek... Biz vatansever kimliğimizle yola çıktığımız için İzmir'deki insanlara kendimi çok yakın hissediyorum. Ben de Atatürkçü bir ailenin çocuğuyum. Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa diyen insanların olduğu bir kente gelmek çok mutluluk verici. İzmir'in farklı bölgelerinde farklı sorunlar var ve hepsini dinleyeceğim. Sonrasında da iktidara geldiğimizde gerekli girişimlerde bulunacağım. İlkeli bir siyaset yapmak için yola çıktık. Üzerini İzmirlilerle birlikte dolduracağımızı düşünüyorum." dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 13:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER