İYi Parti'nin 'dahi çocuğu' İzmir'e göz kırptı

İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı ve Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Taylan Yıldız, İl Başkanlığı'na ziyarette bulundu. Zİyaretine ilişkin bilgi veren Yıldız, adaylık sorularına "Görev verildiği takdirde, görevden kaçmayız" yanıtını verdi

İYi Parti'nin 'dahi çocuğu' İzmir'e göz kırptı

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

İYİ Parti 31 Mart 2019'da gerçekleşecek olan yerel seçimler için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Tüm siyasi partiler gibi İzmir'e de ayrı bir önem veren İYİ Parti'de bugün sürpriz bir buluşma gerçekleşti. İYİ Part Genel Başkan Danışmanı ve Genel İdare Kurulu üyesi Taylan Yıldız, İl Başkanlığını ziyaret etti.

Meral Akşener'in İYİ Parti'yi kurmasıyla  Amerika'daki kariyerini bırakarak Türkiye'ye kesin dönüş yapan Yıldız, yaptığı açıklamalarla adaylık için İzmir'e göz kırptı.

"İZMİR İÇİN İDDİALI ADAYLARLA SEÇİME GİDECEĞİZ"

3 günlük İzmir mesaisinin ilk durağı olarak İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı'na gelerek İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar'ı ziyaret eden Yıldız;"İl başkanımıza hayırlı olsuna geldik. Çok dinamik bir il örgütümüz kuruluyor şimdi.  Yeni teşkilatlanma sürecinde, yeni ilçe başkanlarımızla birlikte çok güzel bir yol yürüyoruz. Gelecek 3-4 ay  boyunca da İzmir için çok iddialı adaylarla seçime doğru gideceğiz. Hüsmen Başkanımıza da çok güveniyoruz, ona desteğimizi iletmek için geldik. 3 gün boyunca yaklaşık 15 ilçeyi ziyaret edeceğiz. İnsanlarla birebir konuşmak dinlemek  çok önemli. İzmir benim memleketim, Karşıyakalıyım. Burası candır. Yeri de benim için çok ayrıdır." ifadelerini kullandı.

"GÖREVDEN KAÇMAYIZ"

Kulislerde adı zaman zaman adaylık için geçen Yıldız, 'Aday olacak mısınız?' sorusuna; "Genel Başkan ve Genel Merkez'in takdiridir. Öyle bir şey söz konusu olursa, görevden kaçmayız tabii ki. Ama öyle planlı bir şey yok şu anda" şeklinde yanıt verdi.

 "VARLIKLARI BİZE KATKI SAĞLAR"

İl Başkanı Kırkpınar ise bu görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek; "Kendisine hem yönetim kurulu adına, hem de İzmir İl Teşkilatı adına teşekkürlerimi arz ediyorum. Varlıkları bize mutluluk verir, katkı sağlar. Kendi şehri, ben de bir Karşıyakalıyım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 16:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serpil Demirkiran
Serpil Demirkiran - 2 yıl Önce

Ne kadar yakışır IZMIR e inşAllah aday olur başarılar dilerim

SIRADAKİ HABER