banner51

İYİ Parti'nin Balıkesir adayını açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bu sefer yeni bir lobi icat etti. Soğan lobisi. Meğer memleketi kasıp kavuran soğan lobisiymiş. Soğanı terör örgütü ilan ettiler" dedi.

İYİ Parti'nin Balıkesir adayını açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. 

Akşener, Balıkesir Büyükşehir Belediye başkan adaylarının İsmail Ok olduğunu açıkladı. 

Akşener, "Türkiye ekonomide hızla 2002 seviyesine döndü. Anlaşılan o ki iktidar başladığı noktada bırakmaya karar verdi. 2023 dedi 53 dedi hızını alamayıp 2073 dedi. Gençlerin diliyle 'Hayaller 2073 gerçekler 2002'. Doğalgaz ve elektrik zamları yetmedi trafik cezalarıyla bütçe tutturmaya çalışıyorlar. Köprüden geçen ceza yemiş kadar oluyor geçmeyenler ayrıca ceza ödüyor. İlla ceza keseceksen emniyet şeritlerini babasının malı gibi kullananlara kes" dedi. 

Akşener'in konuşmasından satır başları şöyle; 

 "Okullar sadece seçim dönemi akıllarına geliyor. Sınıfları boşaltıp çoluk çocuğu miting alanına taşıyorlar. İktidarın başındaki kişi geçen hafta 'Almanya'da 3 milyon üniversite öğrencisi var, biz de ise 8 milyona yaklaştı' dedi. İşsiz üniversiteli sayısı Almanya'da yüzde 4 Türkiye'de yüzde 30. Olayın aslı astarı budur"

"Neredeyse her yıl sistem değiştirdiler. eğitim şart sözü kıymetini yitirdi. Düşünün bu ülkede bakan sınav sisteminin değiştiğini taksicilerle çay içerken televizyondan öğrendi. Sorgulayan araştıran değil alkış tutan nesil istiyor. Bakan 117 bin öğretmen açığımız var diyor. 400 bin atanamamış öğretmenimiz varken bu ciddiyetsizlik demektir. Öğretmenleri torpil olmadan atamak için tek doğru KPSS notu. Mülakat yaptığınızda araya torpil girer, fitne girer, kayırma girer" 

"Sayın Erdoğan ve sayın Bahçeli Millet İttifakı için açık açık 'zillet ittifakı' diyor. Kişi kendi gibi bilirmiş herkesi diye söz vardır. AK Parti'ye MHP'ye ve CHP'ye oy veren değerli kardeşlerim biz sizi canımız kadar seviyoruz, ayırmıyoruz" 

"Türkiye ekonomide hızla 2002 seviyesine döndü. Anlaşılan o ki iktidar başladığı noktada bırakmaya karar verdi. 2023 dedi 53 dedi hızını alamayıp 2073 dedi. Gençlerin diliyle 'Hayaller 2073 gerçekler 2002'. Doğalgaz ve elektrik zamları yetmedi trafik cezalarıyla bütçe tutturmaya çalışıyorlar. Köprüden geçen ceza yemiş kadar oluyor geçmeyenler ayrıca ceza ödüyor. İlla ceza keseceksen emniyet şeritlerini babasının malı gibi kullananlara kes" 

"Geçen Cuma günü bütün dünyada uygulanan bir pazarlama tekniği Türkiye'de uygulandı. Kara Cuma biz de Şahane Cuma dediler. Vatandaş üç beş kuruş ucuza yaptı alışverişini. Vatandaş alışverişe koştu demek ki her şey yolunda dediler. İndirime koşan milletten zenginlik üretmeye çalışıyorlar" 

"SOĞANI TERÖR ÖRGÜTÜ İLAN ETTİ"

"Papazı özel uçakla yolcu etti, Merkel'le Putin'le sorunu yok, Trump'la yok ama enflasyon düşmüyor. Bu sefer yeni bir lobi icat etti. Soğan lobisi. Meğer memleketi kasıp kavuran soğan lobisiymiş. Soğanı terör örgütü ilan etti. Borazan medyanın attığı manşete bakın, "Mardin'de bir depoda 30 ton soğan ele geçirildi". Türkiye'nin ekonomisi bir kamyon soğanla mı çöküyor? Domates uçmuş gitmiş yarın seraları da mı basacaksın? " 

"Sizin bir köprü yaptığınız paraya biz üç tanesini yapabiliyoruz. Siz haram katmadan iş yapamıyorsunuz. Siz yandaşın cebini doldurma peşindesiniz bizim derdimiz milletin aşı. Siz 300 odadan aşağı yaşayamıyorsunuz bize 3 oda bir salon yetiyor. Sizin bir uçuşunuz 600 bin lira tutuyor bizimki ayıp olacak ama 200 lira. Siz damatlarınıza bakanlık, maliye, hazine hediye ediyorsunuz biz en fazla bir altın takıyoruz. Siz Yunan hayranı fesli delilere geçmiş olsuna gidiyorsunuz biz gazi Mehmetçiğe geçmiş olsuna gidiyoruz. Sizin bekasını düşündüğünüz 10 yandaşınız var bizim 81 milyon vatandaşımız var. İşte bu yüzden sizden sonra bizimle Türkiye iyi olacak diyoruz"

"Yenilenen ittifakın adı da yenilendi, artık korku ittifakı oldu. Kim kiminle ittifak kurarsa kursun onları bağlar. ancak bizi asılsız ve ahlaksız ithamlarla muhatap etmeye kalkanlara sessiz kalamam. Sizin ittifakınız andımıza karşı olanların ittifakıdır. Tabelalardan Türkiye Cumhuriyeti'ni kaldıranların ittifakıdır. Habur'da teröristleri davul zurna ile karşılayanların ittifakıdır. FETÖ adına para basanların ittifakıdır"

"Geçtiğimiz hafta AİHM bir karar aldı. Terör örgütünün sözcülüğünü yapanların gölgesinin bile düştüğü yerde İYİ Parti'nin işi olamaz. AİHM kararı üzerinden esip gürlüyor ama yapılması gereken Türk yargısı karar bağlar ve vereceği cezayı açıklar. Bizi bağlamaz demeniz ise yeni bir papaz davasıdır. Kavga ediyormuş gibi yapıyorlar ama kapı arkasında sorun olmuyor. Öte yandan Oslo'da akil adamlar toplanmış mutlu mutlu resim veriyor. Bir bakan 81 ile ayrı anayasa hazırlıyoruz açıklaması yapıyor. Erdoğan'ın federasyon arayışıyla ilgili söyleyeceğim, yap da görelim" 

"Bunların yönettiği Türk Dil Kurumu, Başbuğ için devlete karşı ayaklananların başı diye yazdı. O alçak tanımı derhal kaldırın. Türk milliyetçilerine devlet düşmanı demek sizin de Erdoğan'ın da boyunu aşar" 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER