İYİ Parti kurultayında İzmir'e 'çizik'

İYİ Parti’nin Ankara’da gerçekleşen 2. Olağan kurultayında, GİK anahtar listesinde bulunan Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray seçilemedi. Çıray, çıkan maymuncuk listelere tepki gösterirken, “Altın yere düşmekle değerinden bir şey kaybetmez” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti kurultayında İzmir'e 'çizik'

BEN HABER - 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, oy kullanan tüm delegelerin oyunu alarak yeniden genel başkan seçildiği 2. Olağan Kurultay'da; İzmir şoku yaşanıyor.

Oy verme işleminin ardından yapılan sayımlarda Merkez Disiplin Kurulu ve yedek listesi belli oldu. Merkez Disiplin Kurulu’nun 11 asıl ve yedi yedek üyesi seçim yapıldı, Genel İdare Kurulu üyeleri de belli oldu. Kurultay sırasında delegelere dağıtıldığı iddia edilen ‘tercih edilmeyecekler’ listesi İYİ Parti’yi karıştırdı.

“İlk 75'te de Olsa Tercih Edilmeyecekler” başlıklı listede şu isimler yer aldı: Hayrettin Nuhoğlu, Feridun Bahşi, Aytun Çıray, Yavuz Temizel, Ümit Özdağ, Aylin Cesur, Aydın Adnan Sezgin, Berna Biçer, İsmail Koncuk, Ayhan Erel.

ÇIRAY'DAN TEPKİ

Çıray, sosyal medya hesabından, Adana Milletvekili eski Sendikacı İsmail Koncuk’un  paylaşımını alıntılayarak tepki gösterdi.

Yapılan oylama sonucunda GİK’e en yüksek oyu alarak eski emekli asker Erdal Sarızeybek girdi.  Koray Aydın, Nuri Okudan, Berna Sukas, Yavuz Ağıralioğlu, Burhanettin Kocamaz gibi isimlerin yer aldığı GİK listesine; İzmir’den kimse giremedi. 

Özdemir 555, Çıray 455, Tuna ise 418 oy alabildi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER