İYİ Parti İzmir'in merakla beklenen İl Başkanı belli oldu!

İYİ Parti İzmir'de 4 Eylül'de Genel Merkez'den gelen talep doğrultusunda görevinden istifa eden Koray Ükünç'ün yerine gelecek isim bugün belli oldu. Hüsmen Kırkpınar yeni il başkanı oldu

İYİ Parti İzmir'in merakla beklenen İl Başkanı belli oldu!

CANSU TEMİR AKSU / BEN HABER

Türkiye'de gözler 2019 Mart ayında gerçekleşecek olan yerel seçimlere çevrildi. İzmir yerelinde; AK Parti, CHP ve MHP cephesinde yerel seçim çalışmaları hızla sürerken, İYİ Parti'deki 'İl Başkanı' krizi de bugün itibariyle çözüldü. Genel Merkez'in yaptığı değerlendirme sonucu, İYİ Parti İzmir'in yeni İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar oldu.

HAFTALAR SONRA GELEN ATAMA

İYİ Parti Genel Merkezi, 24 Haziran seçimlerinin ardından 81 ilde revizyon kararı alarak il başkanlarından istifalarını istemişti. Genel Merkez'in bu yenilenme kararı doğrultusunda
Türkiye'deki tüm il başkanları istifa etmiş ve yeni atamalar yapılmıştı. Ancak 4 Eylül'de istifasını sunan İzmir İl Başkanı Koray Ükünç'ün yerine bir atama yapılmamış, bu durum da parti içinde belirsizliğe yol açmıştı.

Ükünç'ün istifasından bu yana, pek çok isim İl Başkanlığı için anılsa da, bugün Genel Merkez'in yaptığı açıklama ile son nokta kondu. Yapılan değerlendirmeler sonucunda, İzmir'İn yeni İl başkanı Hüsmen Kırkpınar oldu.

HÜSMEN KIRKPINAR KİMDİR? 

Hüsmen Kırkpınar 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, İyi Parti İzmir 2. Bölge Bölgesi, 4'nci sıradan milletvekili adayıdır.

Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. İş adamıdır. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik ve danışmanlık yapmaktadır. İngilizce bilmektedir. Evlidir, İki çocuk babasıdır.

Yaşanan istifaların ardından, gerekli değerlendirmeler yapılarak, yeniden atamalar gerçekleşmiş, ancak 4 Eylül'de istifasını sunan İzmir İl Başkanı Koray Ükünç'ün yerine bir atama yapılmamıştı.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 22:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER