banner51

İYİ Parti İzmir İl Başkanı bugün belli oluyor mu?

İYİ Parti Genel Merkezi'nin aldığı karar doğrultsunda istifa eden il başkanlıklarına, atamalar tüm hızıyla sürerken, gözler İzmir'e çevrildi. İzmir için Hüsmen Kırkpınar ismine ise neredeyse kesin gözüyle bakılıyor

İYİ Parti İzmir İl Başkanı bugün belli oluyor mu?

CANSU TEMİR AKSU / BEN HABER 

Tükiye'de gözler Mart 2019'da gerçekleşecek olan yerel seçimlere çevrildi. 24 Haziran seçimlerinde beklediği başarıyı yakalayamayan İYİ Parti, yerel seçim öncesinde il başkanlarından istifalarını isteyerek kan değişimine gitti. Son olarak İstanbul İl Başkanlığı'na Satuk Buğra Kavuncu'nun atanmasıyla birlikte gözler İzmir'e çevrildi.

Parti kulislerinde İstanbul ve İzmir İl Başkan atamalarının aynı gün yapılacağı beklenirken, sadece İstanbul'un açıklanması İzmir'de şaşkınlığa neden oldu.

Öte yandan, partiye yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Ülkücü kökenli olan Hüsmen Kırkpınar'ın İzmir İl Başkanlığı'na atanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Partideki merkez sağ kitlenin 'Kırkpınar' ismine sıcak bakmadığı konuşulsa da, özellikle Genel Başkan Yardımcıları Müsavat Dervişoğlu ve Koray Aydın'ın, Kırkpınar isminde mutabık kaldığı dile getiriliyor. Kırkpınar'ın göreve atanması durumunda İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı'nın kurucu başkanlığını yapmış olan İYİ PARTİ GİK Üyesi Yıldırım Ulupınar'ın nasıl bir tepki vereceğiyse merak konusu.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2018, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER