banner51

İYİ Parti İzmir'den Zeybekci'ye 'özür' çıkışı

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci'nin dün açıkladığı İzmir projelerine ilişkin ilk yorum İYİ Parti'den geldi. İl Başkanı Kırkpınar; "25 yıl yönettikleri belediyeler var. Ama 25. yılın sonunda çıkıp 'Hata yaptık, özür dileriz' diyorlar." dedi

İYİ Parti İzmir'den Zeybekci'ye 'özür' çıkışı

Cansu TEMİR AKSU / BEN TV

İzmir siyaseti 31 Mart seçimleri öncesinde hareketli günler yaşıyor.

5 Ocak'ta İzmir aday tanıtım toplantısında, İzmir adaylarını tanıtan AK Parti ve MHP'nin ardından, Cumhuriyet Halk Partisi de sancılı geçen Parti Meclisi ve MYK ile aday belirleme sürecini noktaladı.

Saha çalışmaları ismi açıklanır açıklanmaz başlayan AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, uzun zamandır üzerinde çalıştığı İzmir projelerini, dün gerçekleştirilen lansman ile kamuoyula paylaştı. Zeybekci'nin 10 başlık altında topladığı İzmir projelerine ise ilk yorum İYİ Parti'den geldi.

'ÖZÜR' VURGUSU

Projelerin eleştirel yönünü CHP ve İYİ Parti'nin orta adayı olan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer'e bıraktığını ifade eden İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, projelerin hayata geçmesi durumunda 5 yıl sonra özür dilenebileceğini vurguladı.

"İzmirlinin şunu hesaba katması lazım." diyen Kırkpınar; "25. yıla talip oldukları büyükşehirler var. 20 ya da 25. yılın sonunda orada yaptıkları için 'Biz hata yaptık' diyorlar. Bir şehrin dokusuyla oynayarak, kötü icraatlarla o şehrin 20 yılına mal olursanız, bunun sorumlusu o makamda oturan değil, o makama o kişiyi aday yapan partiye aittir. Bunu böye değerlendirmek lazım." dedi.

"5 YILIN SONUNDA ÖZÜR DİLERSİNİZ"

Projelere eleştirel yönden bakılması işini Tunç Soyer'e bıraktığını ifade eden Kırkpınar; "O Sayın Soyer'in çalışma alanına girecektir. Ama ben İYİ Parti İzmir İl Başkanı olarak şunu söylüyorum; ayağı yere basan projeler her zaman kabul görür. Fantastik ve ayağı yere basmayan, düşünüldüğünde belki 'evet' denilebilecek şeyler var ama onun ötesinde işi fantastik tarafa doğru kaydırdığınız zaman onlar doğru sonuçlar vermez. Sonra o 5 yılın sonunda da özür dilersiniz." şeklinde konuştu.

"2 DOST PARTİ ZAMAN ZAMAN YARIŞA GİREBİLİR"

Öte yandan, iş birliği sürecinde bulunduğu CHP ile; Torbalı, Konak, Selçuk, Urla ve Karşıyaka'da aday çıkarması ile ilgili, demokratik ve özgür bir yarış olacağını ifade eden Kırkpınar; "Biz siyasi bir parti olarak, iş birliği yaptığımız gibi, iş birliğinin dışında da herkesin kendisinin yarışacağı, ve bunun karşısında Cumhur İttifakı'nın da olacağı malum. Cumhuriyet Halk Partisi ile yarışacağımız 5 ilçemiz var. Burada da herşeyin özgür ve demokratik olmasını diliyorum, inşallah öyle olur. İş birliği sürecinde 2 dost parti, zaman zaman da yarışa girebilir diye düşünüyorum. " dedi.

"ÖRNEK OLMASINI DİLERİM"

"Zaten ülkemiz yeteri kadar gerginlik yaşıyor." diyen Kırkpınar; "Bu gerilim üzerine kurulmuş siyaseti hm bir şehirde iş birliği hem de rakip olarak bir arada götürmemizin de bazı mahfillere de örnek olmasını dilerim" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER