İYİ Parti İzmir'den "mesajlı" bayramlaşma

İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı’nda bugün bayramlaşma töreni düzenlendi. İYİ Parti Meclis Grup Başkan vekili Müsavat Dervişoğlu’nun da katıldığı törende önemli mesajlar verildi. Dervişoğlu; “Her geçen gün İYİ Parti Türk siyasetinde etkin yerini güçlendiriyor. Kelebek etkisi olarak tabir ediyoruz bunu. İYİ Parti Türk siyasetinin A tipi altın hissesidir.” İfadelerini kullandı.

İYİ Parti İzmir'den "mesajlı" bayramlaşma

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

İYİ Parti İzmir İl Teşkilatı, bugün İl Başkanlığı’nda düzenlenen tören ile bayramlaştı. İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, İYİ Parti Meclis Grup Başkan vekili Müsavat Dervişoğlu, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, İYİ Parti İzmir Gençlik Kolları Başkanı Orçun Çeken, ilçe başkanları ve partililerin katıldığı törende önemli mesajlar verildi. 

Milli birlik ve beraberlik vurgusu yapan Dervişoğlu; “Hepinizin bayramını tebrik ediyorum. Bayramlar milli birlik ve beraberliğin en önemli sembolü. Bayramları kutlamak için, özgür ve hür olmak lazım. Bayramı bayram tadında yaşayamayanlarında bayramını tebrik ediyorum. Vatanından uzak olanlar var. Eğer bugün dini ve milli bayramları kutlayabiliyorsak bu özgürlüklerimizden kaynaklanıyor. Hür ve demokrat bir toplum oluşturabilme imkanı sağlayan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i ve silah arkadaşlarını minnetle anıyorum.” İfadelerini kullandı.

“SORUN ASLINDA İNSANLIK SORUNU”

Eski bayramları anarak konuşmasına devam eden Dervişoğlu; “Eskiden bayramlar geleneklerimiz itibari le büyüklerin ziyaret edildiği çocukların sevindirildiği günleri içerirdi. Şimdi nereye tatile gidilecek kaygısı yaşanıyor. Allah sevdiklerimizle beraber olduğumuz güzel bayramlar nasip etsin. Şimdi şartlar değişti ağırlaştı. Teknoloji ile insanlar birbirinden uzaklaşmaya başladı. Rahmetlik dedem derdi ki; bayram sabahı herkes hazırlanırdı ve kendinden küçükleri beklerdi. Çocuklar sevindirilirdi. Büyükler onurlandırılırdı. Şimdi bunu kendi içimizde yaşıyor olabilmenin de mutluluğunu yaşıyorum. Demek ki iyiler bayramlaşmaya devam ediyor. Ama bu toplumun bütün kesimlerinde böyle olmalı. Bu birlikteliklerin toplumda geniş kesimlerle kucaklaşmasına vesile olması lazım. Türkiye’nin ciddi sorunları var. Dar alanlara sıkıştırılıyor. Biz onları isimlendirerek sorunlara dönüştürüyoruz. Sorun; Kürt, Alevi, Sünni sorunu değil. Aslında bunlar insanlık sorunu. Biz bu sorunları aşmak zorundayız ve doğru bir söylem belirleyebilmeliyiz. Siyasetin dilini yumuşatabilmeliyiz. “ dedi.

“ŞİMDİ İZMİR’DE OLACAĞIM, MAHALLELERDE OLACAĞIM”

“Zaman zaman zorluklarla karşılaşabileceğimizi biliyorum.” Diyerek sözlerine devam eden Dervişoğlu; “TBMM’de grup başkan vekiliyim. Hem İzmir’in hem Türkiye’nin problemlerini Meclis’te konuşma fırsatını buluyorum. O yüzden hepinizin görüş ve kanaatlerine ihtiyacım var. Yaşadığım kente ve seçim çevreme uzak kaldı. İzmir’e belki 10 15 kere gelebildim. Görevden kaynaklı. Şimdi sizlerle İzmir’de olacağım, mahallelerde olacağım.  Seçmen biliyorsunuz, daha oy vermeden ‘gelecek misiniz’ diye soruyor. Şimdi seçildik gidemedik, onlar şikayet ediyordur. Görevden kaynaklı bu aksaklığı, görevden kaynaklı bir şekilde avantaja çevireceğiz. Türkiye’nin doğrularını her yerde konuşmamız lazım.” şeklinde konuştu.

İYİ PARTİ TÜRK SİYASETİNİN A TİPİ ALTIN HİSSESİDİR”

CHP ile olan Millet İttifakı’na da vurgu yapan Dervişoğlu; “Milletle olan gönül ittifakımız devam ediyor. Her geçen gün İYİ Parti Türk siyasetinde etkin yerini güçlendiriyor. Kelebek etkisi olarak tabir ediyoruz bunu. İYİ Parti Türk siyasetinin A tipi altın hissesidir. Bunu da el birliği ile yerine getirmeye gayret edeceğiz.” dedi. 

Dervişoğlu, konuşmasının ardından partililerde tek tek bayramlaşarak fotoğraf çektirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER