İYİ Parti İzmir'den ilk açıklama

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışının resmi olmayan sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Kırkpınar; “Aslında demokrasiye inancı olan insanların oyları ile yeniden bir demokrasi inşa edilecek ülkede.” dedi.

İYİ Parti İzmir'den ilk açıklama

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

6 Mayıs’ta Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerinin yenilenme kararının ardından, İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı da soluğu İstanbul’da almıştı. Süreçte teşkilatla birlikte İstanbul’a kamp kuran İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, resmi olmayan sonuçlara ilişkin konuştu.

“YENİDEN DEMOKRASİ İNŞA EDİLECEK”

Kırkpınar; “Ben buna inanmıştım. Benim inancım gibi, bütün demokrasiye inanan ve bu inancının takipçisi olan, demokrasiden asla uzaklaşmayan milyonların teveccühü ile oldu bu iş. Bu aynı zamanda, Türkiye’nin en kalabalık şehrinde yenilenmiş bir seçim değildir. Hak gaspına uğramış, hak ettiği halde elinden mazbatası alınmış yeniden seçime götürülmüş bir süreçte, aslında demokrasiye inancı olan insanların oyları ile yeniden bir demokrasi inşa edilecek ülkede. Bunun başlangıcı İstanbul, devamı Türkiye’de olacak. Ben hep söylemiştim, yine söylüyorum; İstanbul seçimleri aynı zamanda ülkenin geleceği ile ilgili demokrasinin yeniden inşa edilmesi konusundaki en önemli mihenk taşı olacaktır demiştim, öyle de oldu. Önümüz açık. Adalet yeniden sağlanmış olacak. Ben sonuçların hem İstanbul hem ülkemiz için hayırlara vesile olmasını Allah’tan dilerim.” dedi.

“BİNALİ BEY’İN BÖYLE BİR TUTUMU VAR”

AK Parti Adayı Binali Yıldırım’ın seçim sonuçlanmadan yaptığı açıklamayı ve İmamoğlu tebrik etmesini de değerlendiren Kırkpınar, açıklamanın kendisini şaşırtmadığını ifade ederek; “Binali Bey’in böyle bir tutumu vardır. Kendisi naif bir insandır siyasette de. Ama yukarıdan uygulanana baskı ile zaman zaman kendinden beklenmeyen şeyler de ifade etti ama biz Binali Bey’İn çok naif ve duygusal biri olduğunu biliyoruz. En azından benim kişisel kanaatim böyle. Kendilerine de İzmir İYİ Parti İl Başkanı olarak teşekkür ediyorum.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER