banner51

İYİ Parti İzmir'den flaş ittifak açıklaması: Olursa olur, olmazsa...

CHP-İYİ Parti İttifakı'nda, tarafların yerel seçimlerde yollarını ayıracağı öğrenildi. Seçimlerde kilit rol oynayan İzmir'de ise, alınan bu karar sonrası İYİ Parti İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar'dan açıklama geldi. Kırkpınar; "Bu, bölgesel bir iş birliği süreci. Olursa olur olmazsa 24 saatte aday çıkartıp bütün adaylarımızı açıklarız." dedi. 

İYİ Parti İzmir'den flaş ittifak açıklaması: Olursa olur, olmazsa...

Cansu Temir Aksu / Ben TV

31 Mart 2019'da gerçekleşecek olan yerel seçimlerde, 24 Haziran'da kurulan Millet İttifakı'nın devam edeceği ve iş birliği yapılacağı konuşulurken, gözler CHP ve İYİ Parti Genel Merkezleri'nden gelecek olan açıklamaya çevrilmişti. Meraklı bekleyiş sürerken, flaş bir gelişme yaşandı. İki parti arasında sabah başlayan ve bu öğleden sonraya kadar devam eden görüşmelerde artık ilerleme sağanamayacağı ifade edilerek, iş birliğine nokta konulduğu öğrenildi. Ayrıca, ittifak çalışmaları ile son aşamaların bugün akşam saatlerinde netleşeceği bilgisi geldi.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken, konuya ilişkin ilk değerlendirme İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar'dan geldi. 

"24 SAATTE ADAY ÇIKARTIR, AÇIKLARIZ"

Kırkpınar; "Biz parlamentoda temsil edilen bir partiyiz. Bu olaya kayıp kazanç olarak bakmamak lazım. Bu, bölgesel bir iş birliği süreci. Olursa olur olmazsa 24 saatte aday çıkartıp bütün adaylarımızı açıklarız. Ülke için faydalı bir anlaşma ise, biz buna umutla bakarız, sonuca 'hayırlı olsun' deriz. Bizim teşkilatımız dimdik ayakta. Enerjileri yüksek, iddia sahibi ve idealleri olan aday adaylarının başvurduğu bir partiyiz. Milletle kucaklaşmamız da 31 Mart günü gerçekleşecektir." ifadelerini kullandı.

O İLÇELERDE ADAYLAR BELLİ

Öte yandan parti içi kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, 1 Aralık'ta başlayan ve 15 Aralık'ta sonlanacak olan aday adaylığı başvuru süreci devam ederken; Bergama, Kiraz, Urla, Karaburun, Gaziemir ve Selçuk'ta İYİ Part'nin adaylarının belli olduğu (iş birliği olmazsa) ve adayların sahaya çıkarak çalışmalara başladığı öğrenildi. Diğer ilçelerde ise adayların belli olmaması neticesinde, saha çalışmalarını mevcut ilçe başkanları tarafından yürtüldüğü öğrenildi. Ayrıca, Büyükşehir Belediye başkan adaylığı için 'iş birliği' görüşmelerinin devam etmesinden dolayı başvuru bulunmadığını, ama uzun zamandır adı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için geçen Genel Başkan Danışmanı ve GİK Üyesi Taylan Yıldız'ın örgütte karşılığı olduğu ve muhtemel adayın da o olduğu ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER