İYİ Parti İzmir'de yeni yönetim kurulu hazırlandı

İYİ Parti İzmir'de, merakla beklenen 71 kişilik yönetim kadrosu oluşturuldu. Listenin son kontrollerini yapan Kırkpınar, pazartesi günü Ankara'ya gidecek.

İYİ Parti İzmir'de yeni yönetim kurulu hazırlandı

Cansu Temir Aksu - Ben Haber 24 Haziran genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından İYİ Parti Genel Merkezi, 81 ilde aldığı revize kararı doğrultusunda, il başkanlarının istifalarını istemiş, yapılan değerlendirmeler sonucunda da atamalar gerçekleşmişti. Bu süreçte, 4 Eylül'de  İzmir İl eski Başkanı Koray Ükünç'ün istifasıyla, boşalan il başkanlığı koltuğu için pek çok isim konuşulmuş, koltuğun yeni sahibi ise 45 gün sonra Hüsmen Kırkpınar olmuştu.

Kırkpınar göreve gelmesiyle birlikte çalışmalara da hızlı başladı. İlk işi yönetim kadrosunu oluşturmak  olan Kırkpınar, yönetimde yer almak isteyen isimlerle tek tek görüştü. Listeyi hazırlayan ve bugün açıklaması beklenen Kırkpınar'ın Akşener'in Ankara'da bulunmamasından dolayı, listeyi pazartesi günü açıklayacağı öğrenildi.

LİSTE HAZIR!

Oluşturulan listenin üzerinden bugün il yöneticisi Dündar Tanrıverdi ile geçen Kırkpınar, listede çok önemli isimler olduğunu ifade etti.

ANKARA ÇIKARMASI

Pazartesi günü Ankara'ya giderek yönetim kurulu listesini Akşener'e teslim edecek olan Kırkpınar'ın bir gün Ankara'da kalarak, salı günü yapılacak olan grup toplantısına da katılacağı öğrenildi.
Öte yandan, İYİ Parti Grup Toplantısı için, İzmir'den part teşkilatı için otobüs kaldırılacağı, yaklaşık 70-75 partili ile katılım sağlanacağı ifade edildi. 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 15:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
A.Cüneyt ÖZEN
A.Cüneyt ÖZEN - 3 ay Önce

Başkanım yeni göreviniz hayırlı olsun bu ulvi görevde size başarılar diliyorum sağlıcakla kalın

Fisun Örük
Fisun Örük - 3 ay Önce

Hayırlı olsun

SIRADAKİ HABER