İYİ Parti İzmir'de Taylan Yıldız tamam gibi!

İYİ Parti kulislerinde adı İzmir Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığı için konuşulan Taylan Yıldız, İzmir'de teşkilatları ve ilçeleri ziyaret etti. Yıldız, adaylık konusunda takdirin genel merkeze ait olduğunu ancak İzmir'e hizmet etmeyi çok istediğini söyledi.

İYİ Parti İzmir'de Taylan Yıldız tamam gibi!

ABD'de Massachusetts Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde yüksek lisans yapan, ardından da Stanford Üniversitesi'ndeki işletme doktorası pazarlama programına tam burslu olarak giren Taylan Yıldız, bir süre Google'da yöneticilik yaptı. İYİ Parti'nin kurulma aşamasında kariyerini bırakarak Türkiye'ye gelen Taylan Yıldız, Meral Akşener ve ekibi ile birlikte partiyi kurdu. Elde ettiği başarılar nedeniyle 'Dahi çocuk' lakabıyla anılan Yıldız'ın adı şu sıralar parti kulislerinde İYİ Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak konuşuluyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in danışmanı olan aynı zamanda Genel İdare Kurulu'nda (GİK) da görev üstlenen Yıldız, İzmir'de teşkilatları turladı, sahada seçmenle buluştu. 6 günde 25 ilçe dolaştığını söyleyen Yıldız, "Çok keyifli oldu. Yeni yönetimlerin genel merkeze ileteceği birçok konu var ve biz bunları sayın Genel Başkanımız adına derledik, toparladık, bir rapor haline getirdik. Artık yerel seçimler yaklaşıyor. Tabanımıza bir enerji vermek istedik. Çünkü bizim Ankara'dan geliyor olmamız, onlara güç veriyor" dedi.

'BUGÜN FORVET OYNAYAN YARIN KALECİ OLUR'

Bazı ilçe başkanlarının değiştiğini, yeniden görev alamayanlar içerisinde küskünlerin olduğunu söyleyen Taylan Yıldız, "Küskünlerin olması normal, bu insan doğasında var. Ama biz buna bir bayrak yarışı gözü ile bakıyoruz. Bugün forvet oynayan yarın kaleci olur. Bunlar siyasi partilerin doğasında normal olan şeyler. Bu bir takım oyunu ve şu anki küskünlerimizi de ilerleyen günlerde kazanacağız. Çünkü kimsenin küsme lüksü yok. Hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız, çünkü vakit gerçekten daralıyor ve Türkiye'yi hep beraber kurtarmak zorundayız" dedi.

'HİZMET ETMEYİ ÇOK İSTERİM'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adının konuşulduğunun hatırlatılması üzerine Yıldız, "İzmir'e hizmet etmeyi çok isterim. Ama bu partimizin üst kurullarının ve Genel Başkanın takdiri. Ben İzmir'i çok seviyorum. Burada çalışmak için bir mevkide olmam gerekmiyor" diye konuştu.

'BENİ AJANLIKLA SUÇLADILAR'

Kariyerini bırakarak Türkiye'ye gelen Taylan Yıldız, aldığı kararın gerekçelerini şöyle anlattı:

"Nerede çalışırsanız çalışın, ailenizin başına bir şey geldiğinde her şeyi bırakıp gidersiniz. Burası bizim anavatanımız. Ana kucağımız. Dünyanın neresinde olursa olsun kendimizi güvende hissettiğimiz yer. Ülkemiz zor durumda. Zor durumda olunca insan kendi işine, kendi maaşına, kendi lüksüne bakmaz, her şeyi bırakır gelir. Böyle bir amaçla Türkiye'ye geldim."

Türkiye'ye geldiğinde kendisini yıpratmaya çalışanların olduğunu savunan Taylan Yıldız, "Ben geldiğim zaman, beni yıpratmaya çalışan çok kişi oldu. 'Ajan' dediler, 'FETÖ'cü' dediler. Google ve CIA ile ortak çalışıyordu' dediler. Saçmalığın haddi hesabı yok. Bunlar beni yıldırmaz, yıldırsa zaten işimi bırakıp parti kurmaya çalışmazdık. Fakat benim korkum şu ki, bizim arkamızdan gelecek insanları yıldırıyor bunlar. Çünkü diyorlar ki 'Taylan Yıldız gibi her yerde derece yapmış, her yeri birincilikle bitirmiş, vatan sevdalısı bir insana bu yakıştırmaları yaparlarsa, benim için de yapacaklar.' Böylece insanlar gelmeyecek, kaldı ki şu an gelmiyor. Ben en çok buna üzülüyorum. Ben burada tarla alıp, üzerine AVM yapmaya gelmedim. Amerika'da gayet güzel bir şekilde geçimimi sağlıyordum. Öyle olunca diyorsunuz ki 'Bu insanlar neden ülkeye destek olmaya çalışan birine, köstek olmaya çalışır.' Oradaki art niyet beni çok üzdü. O zaman gerçekten ülkenin kötüye gitmesini isteyen bazı çevrelerin olduğunu düşünüyorum" dedi.

'GELDİĞİM İÇİN PİŞMAN DEĞİLİM'

Her şeyi bırakıp Türkiye'ye geldiği için zerre kadar pişman olmadığını söyleyen Taylan Yıldız şöyle dedi:

"Nutuk ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatı benim başucu kitaplarımdır. Orada kendisinin geçtiği yolları görünce, bundan ilham aldım. Bu zorlukları bilerek geldik. Benim zaten romantik bir hayalim yoktu. Türkiye'ye geleceğiz, bir anda herkes davulla zurna ile karşılayacak ve sonra Türkiye'yi yönetmeye başlayacağız. Böyle bir şey yok. İş tamamen emek ve çalışma işi. Gerçekten bir taban siyaseti yapalım ve Türkiye'de kalıcı olarak bir kurumsallık oluşturalım istiyorum. Bunlar için çalışıyoruz."

'İYİ PARTİ FETÖ'CÜLERİN ADRESİ DEĞİL'

İYİ Parti'nin FETÖ'cülerin toplandığı siyasi oluşum olduğu iddialarına da değinen Yıldız, İzmir Fen Lisesi'nde okurken kendisine Yamanlar Fen Lisesi'nden burs teklifi geldiğini ama bunu kabul etmediğini, ömründe de bir FETÖ'cü tanımadığını söyleyerek yanıt verdi. Yıldız, şunları da ekledi:

"FETÖ mağduru, yıllarca hapis yatmış birçok kişi var partimizde. FETÖ mağduru insan, FETÖ'nün kurduğu partiye gider mi? Gitmez. 'FETÖ'nün siyasi ayağı araştırılsın' diye Meclis'te önerge verdik. AK Parti ile MHP 'Hayır, araştırılmasın' diyor. Bu konuda araştırma önergesi veren partiye siz nasıl FETÖ'cü damgası vurabilirsiniz? Vuramazsınız ama Türkiye'de etiketler üzerinden siyaset yapılıyor. AK Parti'nin etiketi Müslüman, CHP'nin etiketi Atatürkçü, MHP'nin Türkçü-Milliyetçi, HDP'nin Kürtçü-Milliyetçi. Biz herkesi kucakladığımız için insanlar bize bir etiket bulamadılar. Etiket bulamadıkları için de böyle yaftalar ile bizi halkın gönlünden uzaklaştırmaya çalışıyorlar. Kısa vadede belki bazı insanlar buna kanabilir ama uzun vadede bunun tutması imkansız."


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER