İYİ Parti İzmir'de revizyon süreci tamamlanıyor

İYİ Parti İzmir'de atanamayan 4 ilçe başkanı daha belli oldu. Toplantıya katılan Genel Başkan Danışmanı Yıldız, konuşmasında "Keşke İzmir diğer illere örnek olsa ve tabandan gelen sorunları birlikte çözebilse. İzmir'in diğer şehirlere önderlik etmesini çok isteriz." ifadelerini kullandı.

İYİ Parti İzmir'de revizyon süreci tamamlanıyor

Cansu Temir Aksu / Ben Tv

İYİ Parti İzmir, seçim çalışmalarının yanı sıra, bir yandan da atanamayan ilçe başkanlarının atamalarını gerçekleştiriyor. İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, bugün Kemalpaşa, Seferhisar, Buca ve Gaziemir ilçe başkanlarının mazbatalarını teslim etti. Toplantıya Genel Başkan Danışmanı ve aynı zamanda Genel İdare Kurulu Üyesi (GİK) olan Taylan Yıldız da katıldı.

4 ilçenin daha açıklanmasıyla birlikte, toplam 27 ilçede atama gerçekleşmiş oldu. Geri kalan Konak, Karaburun ve Beydağ'da da ise, Genel Merkez onayının ardından atamaların gerçekleşeceği öğrenildi.

4 İLÇEYE YENİ BAŞKAN

Bu kapsamda; Gamze Bilgen Torun Buca ilçe Başkanlığına, Beyhan Mutlu Gaziemir İlçe Başkanlığına, Volkan Özfırat Seferihisar İlçe Başkanlığına, Coşkun Dinçer Kemalpaşa ilçe Başkanlığına atandı. Mazbatalarını ilçe başkanlarına teslim eden Kırkpınar; "Partimizde 3 Ekim'de teşkilat başkanımız tarafından yayınlanan ilçe başkanlarının tavsiye niteliğindeki istifaları alındıktan sonra, il başkanlığı olarak genel başkanlığımıza yapmış olduğumuz ilçe başkanlığı önerileri sonucu atama yetki belgeleri geldi. Bizde sizlerle 4 ilçe başkanımızı paylaşıyoruz" ifadelerini kullandı. Kırkpınar ileç başkanlarına hayırlı olsun dileklerini ileterek; "Ataması yapılan ilçe başkanlarımızın Allah yar ve yardımcısı olsun." dedi.

KADIN İLÇE BAŞKANI GÖNDERMESİ

Bir haber sitesinde yayınlanan 'İYİ Parti'nin kadın kotasına uymak istemediği' haberi ile ilgili kısa bir açıklama da bulunan Kırkpınar; "AK Parti'de kadın ilçe başkanları sayısı 2, CHP'de 2. Bizde ise, 28 ilçede 6 kadın ilçe başkanımız var. Balçova, Narlıdere, Foça, Selçuk ve Buca'da ilçe başkanlarımız kadın. " ifadeleri ile diğer siyasi partilere göndermede bulundu.

"İZMİR'İN DİĞER İLLERE ÖRNEK OLMASINI İSTERİZ"

İlçe başkanlarına mazbatalarının verilmesinden sonra,Genel Başkan Meral Akşener'in selamını getirdiğini ifade eden Genel Başkan Danışmanı ve aynı zamanda Genel İdare Kurulu Üyesi (GİK) Taylan Yıldız; "Kendisi burada olmak çok istiyor ve en kısa sürede geleceğini söyledi. Biz burada Sayın Hüsmen başkanımıza ve ilçe başkanlarımıza ziyaret gerçekleştiriyoruz. Onlara hayırlı olsun demek ve genel merkez olarak il ve ilçelere nasıl destek olabileceğimiz yönünde çalışmalar yapıyoruz. İyi çalışan yerlerin diğer ilçelere illere nasıl örnek gösterebileceğimiz konusunda çalışıyoruz. Burada bulunmak, bizim için çok keyifli. İzmir Türkye'nin incisi. Halkı,Türkiye'nin incisi. Türkiye'de nasıl bir hareket başlatırsak, bu hareketin kalbinin, atar damarlarının kol kaslarının, ayaklarının İzmir olması gerektiğin düşünüyoruz. Sizler cumhuriyetin yılmaz bekçilerisiniz. Biz bu gezilerimizde, ilçe başkanlarımızın inovatif fikir ve projelerini görüyoruz. Biz de dedik ki keşke bu ilçeler diğer ilçelere örnek olsa, İzmir örnek olsa ve tabandan gelen sorunları birlikte çözebilse. İzmir'in bu anlamda diğer şehirlere önderlik etmesini çok isteriz." dedi.

"BİZİM TARİH SORUMLULUĞUMUZ VAR"

Yıldız; "İzmir benim memeleketim. Canım İzmir'in her zaman refleksleri Türkye'nin bir iki adım önünde olmuştur. Bizim tarihi bir sorumluluğumuz var. Belki 5-10 sene önce hiç birimiz burada değildi. Ama bugün hepimiz buradayız. Biz bugün buradaysak, gelecek için çok ümitliyim." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER