İYİ Parti İzmir'de kritik hafta

Geçtiğimiz hafta İYİ Parti Genel Merkezi İzmir'e, 4 kişilik bir heyet yollayarak, İl Başkanı'nı belirlemek üzere nabız yokladı. İYİ Parti İl Başkanlığı koltuğuna vekalet eden isim Ramazan Dündar Tanrıverdi, yaşanan sürece ve sonrasına ilişkin açıklamalarda bulundu

İYİ Parti İzmir'de kritik hafta

CANSU TEMİR AKSU / BEN HABER

İYİ Parti Genel Merkezi, 24 Haziran seçimlerinin ardından 81 ilde revizyon kararı alarak il başkanlarından istifalarını istemişti. Yaşanan istifaların ardından, gerekli değerlendirmeler yapılarak, yeniden atamalar gerçekleşmiş, ancak 4 Eylül'de istifasını sunan İzmir İl Başkanı Koray Ükünç'ün yerine bir atama yapılmamıştı.

TEK TEK GÖRÜŞTÜLER

İzmir'de belirsizlik sürerken, İYİ Parti Genel Merkezi İzmir İl Başkanını belirlemek için 4 kişilik bir heyet yolladı. İYİ Parti Ankara Milletvekilleri; Halil İbrahim Oral, Mehmet Aslan, İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Genel İdare Kurulu Üyesi Teşkilat Başkan Yardımcısı Mesut Özarslan’dan oluşan heyet, il binasında ilçe başkanları ve il yönetimiyle bir araya gelerek, her isimle tek tek görüştü.

TEŞKİLAT 2 İSİM ÜZERİNDE YOĞUNLAŞTI

Teşkilata, 'yeni il Başkanı kim olsun' sorusu yöneltilirken, İzmir’den Milletvekili Adayı gösterilen il eski sekreteri Hüsmen Kırkpınar’ın ve eski vekil Cengiz Üretmen'in isminin ön plana çıktığı öğrenildi.

Heyet ziyaretine dair açıklamalarda bulunan İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı'na vekalet eden Ramazan Dündar Tanrıverdi, görüşmede sadace başkanın belirlenmesi değil, yerel seçimlere yönelik ve İzmir'in problemleri gibi konuların da konuşulduğunu ifade etti.

Tanrıverdi: "Her bir misafirimize oda tahsis ettik ve her ilçe başkanımızla ayrı ayrı görüştüler. Ardından da il disiplin kurulu üyeleri ve gençlik koları ile görüştüler. Hep il başkanlığına odaklanılıyor ama sadece 'il başkanı kim olsun' değil, yerel seçime dair ve İzmir'in problemlerine dair de konuştular. Cumartesi günü akşam sekize kadar çalışıldı ve ardından notlarını iletmek üzere Ankara'ya döndüler" şeklinde konuştu.

HEYET ÜRETMEN VE KIRKPINAR'LA DA GÖRÜŞTÜ

Görüşmelerde öne çıkan bir ismin olmadığını belirten Tanrıverdi; "Hüsmen Kırkpınar, Cengiz Üretmen ve İbrahim Dönertaş'ın isimlerinin sıkça önerildiğini duyduk. Kendileri heyet ziyareti sırasında partide de bulundular. Koray Ükünç, katılım sağlamadı. Aday olmadığını ifade etmiş kendisi zaten. Ankara'dan gelen arkadaşlarımız, görüşmelerinin sonunda da Cengiz Üretmen ve Hüsmen Kırkpınar ile görüştüler. Ama bir açıklama yapılmadı" dedi.

Bir iki gün içerisinde İzmir'e atamanın gerçekleşmiş olacağını söyleyen Tanrıverdi; "İl Başkanı belli olduktan sonra, ilçelerle ilgili yapılacak revizyona bakılacak ve Genel Merkezi'n yayınlayacağı seçim takvimine göre de yerel adayların açıklanması noktasına gelinecek" dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 12:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferhat.günay
Ferhat.günay - 4 ay Önce

Her kim olursa hayırlara vesile olacağına umuyorum İYİ lerin yüzü gelecek inanıyorum

SIRADAKİ HABER