İYİ Parti İzmir'de ittifak hareketliliği

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Kırkpınar, dün 6 kişilik bir heyet eşliğinde, yerel seçime dair görüş ve çalışma istediği ilçe başkanlarının raporlarını değerlendirdi. Kırkpınar'ın önümüzdeki hafta Ankara'ya giderek Akşener'e rapor sunacağı öğrenildi.

İYİ Parti İzmir'de ittifak hareketliliği

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin 31 Mart 2019'da gerçekleşecek olan yerel seçimlerde aldığı iş birliği kararı sonucu gözler, CHP'nin kalesi olarak nitelendirilen İzmir'e çevrildi. İzmir Büyükşehir adayı, İYİ Parti tarafından desteklenecekken, ilçelerde nasıl bi süreç işleyeceği ise gizemini koruyor.

Alınan iş birliği kararının ardından harekete geçen İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, geçtiğimiz cumartesi günü ilçe başkanları ile bir araya gelerek, seçim sürecini ve ittifakı masaya yatırmıştı. Yapılan bu görüşmenin ardından, Kırkpınar ilçe başkanlarından Cuma gününe kadar kapsamlı bir rapor sunmalarını istemişti.

6 KİŞİLİK HEYET RAPORLARI İNCELEDİ

Dün, ilçe başkanlarının raporlarını teslim etmesiyle birlikte İYİ Parti İl Binası'nda hareketli bir süreç yaşandı. Gelen raporları tek tek inceleyen heyet, bugün toplanan divanda raporları masaya yatıracak.

"ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA ANKARA'YA GİDECEĞİZ"

Toplantıya dair Ben TV'ye açıklamada bulunan Kırkpınar; "İlçe başkanlarımız ile cumartesi günü görüşmemizi yaptık. Dün de, benimde dahil olduğum 6 kişi ile, ilçe başkanlarımızdan gelen raporları saat 2 buçuktan akşam 7'ya kadar inceledik. Bugün de divan var. Divanda da bunu tartışacağız ve bir rapora bağlayıp önümüzdeki haftada Ankara'ya gideceğiz. " dedi.

"BUNU SLOGAN YAPTIM: 30 - 0"

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ile herhangi bir görüşmede bulunmadığını belirten Kırkpınar; "Onlarda kendi içlerinde bir hazırlık içindeler." dedi. CHP'in 2014'ten kalma 22 belediye başkanı olduğunu vurgulayan Kırkpınar; "Ben diyorum ki, gelin bunu 30'a çıkaralım. Kötü bir şey söylemiyorum yani. İYİ Parti İttifakı ile bu 30 olur, 30-0 yaparız. Bu, 30'u Cumhuriyet Halk Partisi çıkarsın anlamına gelmez. İYİ Parti İttifakı ile biz bunu 30'a çıkaralım. Hem İYİ Partili, hem Cumhuriyet Halk Partili ilçe başkanları, beleidye başkanları olacak ve bu sayı 30 olacak. Çıkaracağınız aday çok önemli herkes kontrollü bir şekilde, bu süreci tamamlayıp 30-0 yapmayı düşünüyoruz. Ben onu slogan yaptım artık; 30 -0." şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2018, 11:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Arın
Mustafa Arın - 12 ay Önce

Hüsmen Kırkpınar başkanım çok doğru bir tespit yapmış. 30--0 olmaması için hiç bir neden yok.

SIRADAKİ HABER