İYİ Parti İzmir'de istifa eden adaydan gerekçe açıklaması

İYİ Parti İzmir'de, il başkanlığı noktasında aday adayı olan fakat sonrasında yaptığı açıklamayla istifa eden Evren Gülay; bir açıklama paylaşarak; "Beraber yol yürüdüğüm siyasi grup arkadaşlarımın ve şahsımın umutlarımızın tamamen tükendiğinden dolayı istifa kararını vermiş olduğumuzu kamuoyunun bilmesini isteri" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti İzmir'de istifa eden adaydan gerekçe açıklaması

BEN TV - İYİ Parti’de olağan kongre takvimi işlemeye devam ediyor. Partinin İzmir kanadında mahalle delege seçimleri geçtiğimiz hafta tamamlanırken, ilçe kongreleri de 15 Şubat itibari ile start alacak.

Mevcut İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, il başkanlığı noktasında aday olacağını geçtiğimiz aylarda ifade ederken, İYİ Parti İzmir'in kuruluşundan bu yana yönetimde görev alan Evren Gülay da aday olacağını resmen açıklamıştı. Ancak Gülay'dan bu kararı sonrası flaş bir hamle geldi. Sosyal medya hesabından geçtiğimiz günlerde paylaşım yapan Gülay; "Siyasetin Bize Kazandırdığı Tüm Dostluklar Baki Kalsın ! Bu Parti Bize Güzel Günler Yaşattı... İyisi Ve Kötüsüyle Yaşattıkları Bize Ders Olsun! Niyetimiz Atatürk Cumhuriyeti’nin Bölünmez Bütünlüğü Ve Bundan Böyle Tarafsız Bir Şekilde Sonuna Kadar Bunun İçin Savaşacağız..." ifadesini kullanarak partiden istifa ettiğini açıklamıştı.

Öte yandan, siyasi parti üyeliği başvurusunun iptal fotoğrafını da paylaşan Gülay'ın; ‘artık siyasete güvenmiyoruz’, ‘kral çıplak’, ‘Allah’a emanet olun’, ‘belki başka zaman’ başlıklarını da notuna eklemesi de dikkat çekmişti.

"UMUTLARIMIZ TÜKENDİ"

Bu açıklamaların ardından; Gülay sessizliğini korurken, bugün yeni bir açıklamayı basın mensuplarıyla paylaştı. Gülay; "Beraber yol yürüdüğüm siyasi grup arkadaşlarımın ve şahsımın umutlarımızın tamamen tükendiğinden dolayı istifa kararını vermiş olduğumuzu kamuoyunun bilmesini isteri" ifadelerini kullandı.

İşte o açıklama:

Sayın Basın Mensupları;
Sözlerime başlarken,siz İzmir’deki değerli basın mensuplarının sonuna kadar yanında olduğumuzu,özgür,korkusuz bir basının ülkemizin aydınlık geleceği için en önemli unsur olduğunu unutmayacağımızı ve bugünden sonra siyasi olarak sadece Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’imizin tarafında olarak ve bu düşüncelere sonuna kadar çahip çıkarak yol yürüyeceğimizi şahsım ve arkadaşlarım adına bildiririm.

Bu günden sonra istifa etmemizin sebeplerinin tartışılmasının kişisel ego savaşından öteye gitmeyeceğini , ülkemizin bizim siyasi çekişmelerimizden çok daha önemli sorunları yaşadığını,il başkanlığına aday olma sürecinin ve sonrasında muhalefet yapmamızın tamamen partimizin gelecek günlerinin toparlanması için olduğunu, fakat beraber yol yürüdüğüm siyasi grup arkadaşlarımın ve şahsımın umutlarımızın tamamen tükendiğinden dolayı istifa kararını vermiş olduğumuzu kamuoyunun bilmesini isterim.

İyi Parti, şahsım ve arkadaşlarımın kuruluşunu yaptığımız,içinde savaşarak ve özverilerde bulunarak büyüttüğümüz ilk göz ağrımızdır.Karakter gereği dün yol arkadaşlığı yaptığımız kişiler ve kurumlar arkasından kötü konuşmayız,asla konuşturmayız.Bugüne kadar eleştiri yapmış olduğumuz şeyler, kişilerin karakterleri değil tamamen sistemin hataları olmuştur.Bizim için önemli olan kişiler değil kurumsal kimliğin devamlılığıdır.Muhalefet yapmamız,kendimizce doğru olmasını istediğimiz şeylerin deklare edilmesi ve bir çırpınış olmuştur.İsteriz Ki,inşallah biz hata yapmışızdır ve İYİ parti’de kalan kadrolar bu ülkenin geleceğinin umudu olur...

Allah Türk Milletinin Ayağını Taşa Değirmesin,Gelecek Aydınlık Günler Bizlerle Olsun.

Saygılarımla,

Bu açıklamanın altında imzası olan ve istifasını vermiş arkadaşlarım;

Ufuk Çevik -Kyaka İlçe Üyesi
Oray Keleş -Kyaka İlçe Üyesi
Hüsnü Tarakçı-Kyaka İlçe Üyesi
Celal Cenk Kaya- Kyaka İlçe Üyesi
Cem Atlı -İl Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2020, 12:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin Erol/Bornova
Metin Erol/Bornova - 1 yıl Önce

Demokrasi diye esen her rüzgar için mavi boncuklu CHP içindeki vekilince hastalığından korusun tanrım Meral Akşener önderliğindeki iyileri

SIRADAKİ HABER