İYİ Parti İzmir'de 'ilçeler' zirvesi

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, bugün ilçe başkanları ile bir araya geldi. Masada yerel seçim ve ittifak vardı.

İYİ Parti İzmir'de 'ilçeler' zirvesi

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Türkiye'de gözler 31 Mart 2019’da gerçekleşecek olan yerel seçimlere çevrildi. AK Parti ve MHP yerel seçimlerde, 24 Haziran'da oluşturdukları Cumhur ittifakına devam kararı alırken, İYİ Parti ve CHP'de uzun görüşmeler sonucu işbirliği yapma konusunda anlaştı. Bu kapsamda, İYİ Parti'nin CHP'nin adayını destekleyeceği iller içinde İzmir de yerini aldı.

Süreç işlemeye devam ederken; İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, bugün ilçe başkanları ile bir araya geldi. Henüz ataması gerçekleşmeyen Beydağ ve aldığı NATO görevlendirmesi nedeniyle görevinden ayrılan Güzelbahçe İlçe Başkanı Ümit Ergene dışında tüm ilçe başkanları katılım sağladı.

Toplantı sonrası Ben Tv'ye açıklamada bulunan Kırkpınar; görüşmede süreç değerlendirmesi ve analiz yapıldığını ifade ederek, ilçe başkanlarından kapsamlı birer rapor istediğini belirtti.

TÜM İLÇELER RAPOR SUNACAK

“Bütün ilçe başkanlarının görüşü alındı” diyen Kırkpınar; “Kendilerinden ayrıntılı bir rapor istedim. En geç Çarşamba sabahı bizim elimizde olacak. Bizim hazırladığımız rapor ile birleştirip onu Genel Merkez'e yollayacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2018, 18:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER