İYİ Parti İzmir'de gözler Genel Merkez'de

23 Haziran seçimleri öncesi, İzmir'den de adaylara tam destek gelirken sessizliğini koruyan İYİ Parti'den 'Genel Merkez'i bekliyoruz' açıklaması geldi. Başkan Kırkpınar, yaptığı açıklamada, Genel Merkez'den gelecek talimat doğrultusunda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

İYİ Parti İzmir'de gözler Genel Merkez'de

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

YSK kararı ile iptal edilen ve 23 Haziran'da gerçekleşecek olan İstanbul seçimleri öncesinde tüm Türkiye'de bir teyakkuz havası hakim. Yurdun dört bir yanından Cumhur İttifakı ve AK Parti adayı Binali Yıldırım ile Millet İttifakı ve CHP adayı Ekrem İmamoğlu'na destek çalışmaları sürerken, İzmir'den de kente önemli ölçüde destek çalışmaları yapılıyor.

Bu süreç kapsamında sessizliğini koruyan İYİ Parti İzmir'den ise, 'Gerektiği zaman, gerektiği yerde oluruz' mesajı geldi.

"BİZE GÖREV DÜŞTÜĞÜNDE ORADA OLACAĞIZ"

Genel Merkez talimatı ile yola çıkacaklarını dile getiren İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar; sürecin bir kaç gün içinde netleşeceğini ifade etti.

Kırkpınar; "Ekrem Bey Millet İttifakı adayıdır, bizim de adayımızdır. Bizim İstanbul'daki il başkanımız hem teşkilatlar noktasında hem de İstanbul genelindeki tabanımıza yönelik bir hazırlık içindedir. Biz 23 Mayıs tarihinde, 81 il başkanı olarak toplanmıştık. Süreç ile ilgili nasıl katkı sağlayabileceğimiz ve neler yapabileceğimiz yönünde bir değerlendirme toplantısı yapmıştık. Daha sonra da basına kapalı bir toplantı yapıştık. Bize görev düştüğünde, biz de orada olacağız tabii ki. Ama Genel Merkez'den çıkacak olan kararla olacak bu. Genel Merkez düğmeye bastığı anda biz orada oluruz." dedi.

"TAM DESTEK TAM SAHA ÇALIŞIYORLAR"

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Deniz Yücel ile temas halinde olduklarını ifade eden Kırkpınar; "Spontane yola çıktık gidiyoruz şeklinde değil de, planı programlı, teşkilat disiplini ile yapılması gereken bir iş bu. Gidip insanların etki alanına girmek lazım. Şuanda İstanbul İl Başkanımız ve 39 ilçe orada teyakkuz halinde. Tam destek tam saha çalışıyorlar. Koordinasyonda var kendi aralarında. Böyle bir takımdaşlık var." şeklinde konuştu.

MHP, AK PARTİ, CHP İSTANBUL YOLCUSU

Öte yandan; MHP AK Parti ve CHP'nin İzmir İl Başkanlıkları ise, İstanbul'a çıkarma yapmaya hazırlanıyor. MHP ve AK Parti İzmir İl Teşkilatları, seçim süreci boyunca İstanbul'a adeta çadır kurmaya hazırlıyor. CHP İzmir İl Örgütü ise, kentten otobüs kaldırarak hem kentte yaşayan seçmenleri oy sandığına ulaştırmak hem de örgüt üyeleri ile destek vermek için çalışmalara başladı.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER