İYİ Parti İzmir'de flaş gelişme!

İYİ Parti Konak Gençlik Kolları yönetimi, bugün yaptıkları yazılı açıklama ile görevlerinden istifa etti. Açıklamadaki 'kayıtsızlık' vurgusu ise dikkat çekti.

İYİ Parti İzmir'de flaş gelişme!

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından 81 ilde alınan revizyon kararı doğrultusunda, İzmir İl Başkanı Koray Ükünç ve yönetimi de istifa etmiş, 45 günlük sürenin ardından da başkanlık koltuğuna Hüsmen Kırkpınar atanmıştı. Kırkpınar'ın MHP kökenli siyasi geçmişi dolayısı ile, teşkilat içinde 'küçük MHP' iddiaları çıkmış ve bazı ilçe yönetimleri ve ilçe gençlik kolları bu süreçte istifa etmişti.

Kırkpınar'ın göreve gelmesinin üzerinden epey zaman geçse de, teşkilat içerisinde sular durulmadı. Son olarak Konak Gençlik Kolları; "Bugünkü geldiğimiz koşullar altında ilçe Ana kademe yönetimi ve İl gençlik kolları yönetiminin duyarsız ve aidiyetsiz tutumu karşısında son sözümüzü söylemek için sizler huzurunda Gençliğin önemini tekrardan haykırıyoruz" ifadeleri ile istifa etti.

İşte Konak Gençlik Kolları'nın o açıklaması:

Bir gençlik hareketi olarak yola çıktığımız İYİ Parti siyasi hareketinde bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğumuz etkinliklerde ve projelerde Partimizin Vizyonu ve misyonu doğrultusunda hareket edip alnımızın akıyla 1 yıllık bir süreç geçirdik. Bu süreç içerisinde Konak olarak gerek düşünce gerek uygulama konusunda üzerimize düşen görevi misliyle ve layıkıyla gerçekleştirdik. Bugünkü geldiğimiz koşullar altında ilçe Ana kademe yönetimi ve İl gençlik kolları yönetiminin duyarsız ve aidiyetsiz tutumu karşısında son sözümüzü söylemek için sizler huzurunda Gençliğin önemini tekrardan haykırıyoruz. Nasıl ki Enver paşa 33 yaşında Harbiye nazırı olduysa nasıl ki Mustafa Kemal 29 yaşında Hareket ordusu Başkanı olduysa sayın Başkanımız Meral Akşener’in dediği gibi “Bu ülkeye Güneş gençlikle doğacaktır” sözünü hatırlıyor, bu kayıtsızlık karşısında Konak gençlik kolları olarak yönetimden istifamızı sunuyoruz.

İlhan Talha KÖMÜROĞLU

Kürşat DAĞDELEN

Gizem KILCI

Rıdvan KASAR

Bekir Talha DOĞAN

Meral Demir

Batın AKYÜZ

Kubilay Yılmaz

Hülya KILIÇ

Muhammed Alperen ÇAPUR

Alperen DAĞDELEN

Efe demirciefe

Enes KÖMÜROĞLU

Selahaddin DOĞUNOĞLU

Simay ÜSEL

Hakan ÇOLPAN

Cansu YILMAZ

Dilşat YURDAKUL

Resul İPÇİM

Can HEKİMOĞLU

Numan İrfan KÜÇÜK

Aslıhan KELEŞ

Ahmet GÜNDOĞAN

Selenay GÖK

Cemal DOĞAN

Mustafa Orhan YÖŞ

Çağdaş GÜVEN

Berkay YILMAZ

Cihan KAHRAMAN

Oğulcan DEMİR

Onur ÖZDEMİR

Gürkan GÜNAYDIN

Begüm SOLMAZ

Sultan Kübra ERGUVAN

35 -Serdar TAŞAR

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oğuz Türkü
Oğuz Türkü - 12 ay Önce

Artık yeter hep behane siz yola niye cikdimiz parti için kimin başkan olmasına bakmadan cildiginiz yolda vizyona ulaşmak bayrağı sona kadar düşürmemek yok küçük mhp olacak artik yalan dolan bunlar Meral hanımın yerinde olsa ne yapar kadını hem akp mhp uy andaş medya ne iftiralar gidenler açık konusmur hep iftira at keç düzen böyle kurulmuş hangi başkanı koysan bu insanlara yaranamazsın böylelerinin partiye nekadar zarar verdiklerini acaba düşündülermi iyler yola devam durmak yok

SIRADAKİ HABER