İYİ Parti İzmir'de 2 atama birden!

İYİ Parti İzmir'de, revizyon süreci tamamlanıyor. Bugün 2 ilçenin daha ataması gerçekleşti. Mazbata teslim törenine Konak Muratreis Muhtar adayının kadın üye çıkışı damga vurdu

İYİ Parti İzmir'de 2 atama birden!

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından alınan revizyon kararı doğrultusunda, İzmir'deki süreçte artık sona gelindi. 27 ilçe başkan atamasının geçtiğimiz haftalarda gerçekleştiği İzmr'de bugün Konak ve Karaburun ilçe başkanlarının mazbataları İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar tarafından teslim edildi.

Bu kapsamda, Konak İlçe Başkanlığı'na Coşkun Tatar, Karaburun İlçe Başkanlığı'na ise Akın Korba atandı.

"İYİ PARTİ'NİN BİR GÜCÜ VAR"

Ilçe başkanlarına mazbatalarını teslim eden Kırkpınar; "Herşey çok hızlı gelişiyor. Bugünde İYİ Parti'nin meclisteki grup toplantısında Afyon başta olmak üzere Mersin, Niğde, Isparta, Elazığ açıklandı. Bu ülkede artık iyi şeyler olsun. Onun müjdesi olan isimlerde yavaş yavaş açıklanamaya başladı. İYİ Parti'nin bir gücü var. 31 Mart'ta yen bir sürece doğru gideceğiz ve taze bir başlangıç yapacağız. Biz sandıktan çıktığımızda farklı şeyler konuşulacak." ifadelerini kullandı.

Açıklanan ilçe başkanları ile 29 ilçede atama gerçekleşirken, Kırkpınar son kalan ilçe Beydağ'da bir sürpriz yaşanacağını ifade etti.

KONAK MUHTAR ADAYINDAN 'KADIN ÜYE' ÇIKIŞI

Teşkilat başkanı Mehmet Ali Sarızeybek ve Konak teşkilatından isimlerinde katıldığı mazbata törenine, Muratreis Mahallesi Muhtarı Mesude Tatlıtabak damga vurdu. Konak'ın en büyük üçüncü mahallesi olan Muratreis'te muhtar adayı olan Tatlıtabak, İl Başkanı Kırkpınar'dan 4 yedek 4 asil üyenin hepsinin kadın olmasını istedi. Tatlıtabak; "Yükümüzü çekecek erkek lazım diyorlar ama ben sizin fikrinizi almak istiyorum." ifadelerini kullandı.

Kırkpınar ;"Devletle mahalle arasındaki kontağı sağlayan muhtarlardır. Muhtarlığı önemseyen dönemler yaşandı. Bu devletin kuruluş döneminde yaşandı. Halkın mahallede devletle olan temasını sağlayan akil insanlardı muhtarlar. Bu görev için yola çıkarken, siz başta olmak üzere azaların kadın olması en fazla bizi mutlu eder. Bizim partimizin başında da bir kadın var. Yürekten destekliyorum. 9'sa 9'da 9 olsun" şeklinde konuştu.

"HER KONUDA BEN SİZİN EMRİNİZDEYİM"

Teşkilat Başkanı Mehmet Ali Sarızeybek ise, "Muhtarlıkla ilgili, çalışmalarla ilgili her konuda ben sizin emrinizdeyim. Hiç çekinmeyin, her konuda destek alabilirsiniz. Konak,  büyük ilçelerimizden biri. Siz o 9'u bozmayın. Onların yanına erkekleri yedek alın" şeklinde espirili bir dille Tatlıtabak'a destek verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER