İYİ Parti'den flaş çıkış: Listeler eksik iletildi

İzmir'de İYİ Parti ve CHP arasında liste krizi yaşanıyor. İzmir'de iş birliği kararı alan ve ortak liste çıkararak seçime giden Millet İttifakı'nda, İYİ Parti cephesinden listelerin eksik iletildiği iddiası gündeme bomba gibi düştü

İYİ Parti'den flaş çıkış: Listeler eksik iletildi

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Yüksek Seçim Kurulu’nun belirlediği takvime göre tüm siyasi partiler belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği listelerini Salı günü (19 Şubat) saat 17.00 itibariyle il ve ilçe seçim kurullarına teslim etti. Listelerin teslim edilmesiyle birlikte, tartışmalar da bereberinde geldi.

Son olarak İzmir özelinde flaş bir gelişme yaşandı. 31 Mart yerel seçimlerinde iş birliği kararı alan ve Millet İttifakı çatısı altında yeniden buluşan CHP ve İYİ Parti arasında 'liste' krizi yaşanıyor.

LİSTELER EKSİK TESLİM EDİLDİ

Ben TV'nin parti içi kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre; CHP İl Yönetimi ile İYİ Parti Teşkilatı arasında yapılan müzakereler sonucunda oluşturulan liste, YSK'ya eksik olarak iletildi. Bir kaç ilçede, anlaşmanın dışında davranılarak İYİ Parti'nin isimlerin yazılmadığı ve bu durumun İYİ Parti cephesinde ciddi rahatsızlık yarattığı öğrenildi.

Teslim edilen meclis üyelikleri listesinden memnun olmayan İYİ Partililer, bu durumu 'İttifak ruhuna ve iş birliği anlayışına uygun bir davranış değil' şeklinde dile getirirken, listelerde İYİ Parti'nin gücü nispetinde yer alamadıklarını belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2019, 15:59
YORUM EKLE

banner47