İYİ Parti'den aday gösterilmeyen Halaçoğlu: Kırgınım

İyi Parti'nin kurucu üyeleri arasında yer alan Yusuf Halaçoğlu'nun milletvekili listesinde yer almaması siyasi kulislerde şaşkınlık yaratmasının ardından partiden ve Halaçoğlu'ndan art arda açıklamalar geldi

İYİ Parti'den aday gösterilmeyen Halaçoğlu: Kırgınım

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Türkkan, Halaçoğlu’nun neden listede olmadığını açıkladı.

Türkkan yaptığı açıklamada, Halaçoğlu’na Kayseri 1. sıranın teklif edildiğini, ancak kendisinin kabul etmediğini vurgulayarak, şöyle konuştu; “Sayın Yusuf Halaçoğlu Kayseri milletvekilimiz. Kendisinin de doğal olarak Kayseri’den aday olmasını parti yönetimi olarak öngördük.Kendisi de İzmir’den aday olmak istediğini, oraya yerleşmek istediğini ifade etti.
Ancak Genel Başkan Yardımcılarımızın İzmir’de liste başı adayı olmaları nedeniyle Kayseri konusunda aday olmasının uygun olabileceği ifade edildi. Kendisi de Kayseri’den aday olmak istemediğini söyleyince maalesef listemizde yer alamadı."

"BANA BİR YER BULAMADILAR, KIRGINIM"

Halaçoğlu yaptığı açıklamada “Bana bir yer bulamadılar, kırgınım ve tepkiliyim” dedi. İYİ Parti'nin kuruluşundan itibaren Meral Akşener'in yanında yer alan ve TBMM'deki İYİ Partili 5 Milletvekilinden biri olan Halaçoğlu, bu gelişme üzerine şunları söyledi:

Ben MHP’den istifa edip İYİ Parti’ye geçtiğim zaman araştırma görevlisi olan eşimi Ankara'dan İzmir’e tayin ettiler. Eşim orada kalınca, iki küçük çocuğuma da ben bakmak zorunda kaldım. Aile bütünlüğümüz bozuldu. Aileyi bir araya getirmek için İzmir ya da Ankara'dan aday gösterilmeyi talep ettim. Parti yönetimi tekrar Kayseri’den aday olmamı isteyince kabul etmedim. İYİ Parti için bu kadar mücadele etmiş bir adama, bir yer bulamadılar. Aday yapılmamama çok tepki var. 

YAPILAN UYGULAMAYA KIRGINIM
Milletvekili olmam önemli değil ama yapılan uygulamaya kırgınım. Vekil olmasam da partide mücadele etmeye devam edeceğim. Tek adam rejimini kabul etmiyorum.  

"GİDER AKP'DE YER ALIRDIM"

Demokratik parlamenter sistemi savunduklarını ve bunu çıkar için yapmadıklarını kaydeden Halaçoğlu; parlamenter, demokratik, hukuk devletini savunanların çıkarının olmadığını söyledi. Halaçoğlu, "Çıkarımız olsa gider AKP'de yer alırdım" dedi. 
 

DHA

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 12:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER