banner51

İYİ Parti'de listeler için son düzlük: İzmir'de kimler şanslı?

İYİ Parti’de aday listesinin nasıl şekilleneceği merak konusu. İzmir’de 3 Genel Başkan Yardımcısı ve Kurucu İl Başkanı Ulupınar’ın listelerin ilk iki sıralarını oluşturmasına kesin gözüyle bakılıyor. Diğer sıralar için kamuoyu araştırması ve CV’lerin değerlendirilmesi sürüyor

İYİ Parti'de listeler için son düzlük: İzmir'de kimler şanslı?

24 Haziran'da ilk kez seçime girecek olan İYİ Parti’de partinin yüksek oy beklediği illerin başında gelen İzmir’de milletvekili aday listesinin nasıl şekilleneceği merak konusu...

ULUPINAR, DERVİŞOĞLU VE ÇIRAY KESİN

Parti Genel Merkezi aday listesine yönelik ince eleyip sık dokuyor. Genel Merkez’den gelen bilgilere göre Parti Genel Sekreteri ve Sözcüsü Aytun Çıray, Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu ve Kurucu İl Başkanı Yıldırım Ulupınar’ın listede yer almasına kesin gözüyle bakılıyor. Başvurusunu 1. Bölge’den yapan Çıray’ın 2. Bölge’den liste başı yazılması ağırlık kazandı.

İzmir eski Milletvekili Genel Başkan Yardımcısı Şenol Bal başvurusunda il belirtmemişti. Kadın aday sıkıntısı nedeniyle Bal’ın da Çıray, Dervişoğlu ve Ulupınar ile birlikte iki bölgede ilk iki sıraları paylaşması bekleniyor.

Listelerin diğer sıraları için çalışma sürüyor. Komisyonun kamuoyu araştırmaları ve CV’leri değerlendirmeye devam ettiği öğrenilirken, oluşturulacak taslak listeye son şeklini Genel Başkan Meral Akşener verecek.

Listenin 3-4 ve 5’inci sıraları için Gençlik Kolları Genel Başkanı Osman Ertürk Özel, Hüsmen Kırkpınar, İbrahim Dönertaş, Ülkü Doğan, Esra Akkaş ve Serap Özöktem gibi isimlerin adı geçiyor.

İzmir’den başvuru yapması sürpriz olarak nitelendirilen Kayseri Milletvekili GİK Üyesi Yusuf Halaçoğlu’nun ise İzmir dışında farklı bir ilden listede yer bulması bekleniyor.

gercekizmir

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER