İYİ Parti'de Çıray'dan Kırkpınar'a tebrik ziyareti

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Çıray, 45 günlük süreç sonunda İl Başkanlığı koltuğuna atanan Hüsmen Kırkpınar'ı tebrik ederken, gündemin diğer maddesiyse yerel seçimlerdi.

İYİ Parti'de Çıray'dan Kırkpınar'a tebrik ziyareti

Cansu Temir Aksu - Ben TV

İYİ Parti Genel Merkezi'nin aldığı revize kararı doğrultusunda il başkanlıklarının istifalarının istemesinin ardından, yeni atamalar gerçekleşmiş, en son atama ise İzmir'e yapılmıştı. 45 günlük sancılı sürecin ardından İl Başkanlığı'na atanan Hüsmen Kırkpınar'ı bugün, Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray ziyaret etti. Kırkpınar'a görevinde başarılar dileyen Çıray'a bazı partililer de eşlik etti.

"HÜSMEN BEY İLE İYİ PARTİ KERVANI YENİ BİR HEYECAN İLE YOLA ÇIKTI"

Çıray yaptığı açıklamada; "Görev ve işlerimin yoğunluğu nedeniyle geç kalarak, Sayın Kırkpınar'ı yeni görevi için kutlamaya geldim. Kendisi ile seçim kampanyası boyunca birlikte çalıştık. Kendisinin yüksek çalışma azmini çok iyi biliyoruz. Bundan önceki arkadaşlara da teşekkür ederiz. Hüsmen Bey ile İYİ Parti kervanı yeni bir heyecanla yola çıktı.Yönetim de bugün yarın onaylanacaktır. İnşallah önümüzdeki seçimlere en iddialı şekilde hazırlanırız." dedi.

"YOL GÖSTERİCİLİĞİNİ HİÇ BİR ZAMAN UNUTAMAM"

Çıray'ın ardından konuşan İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar ise, Çıray'ın ziyaretinin uzun zamandır istediğini ifade ederek; "Aytun Bey, hem ağabeylik hem de parti büyüklüğü yaparak bize yol açtı. Bu yol göstericiliğini hiç bir zaman unutamam. Kendisine teşekkür ederim. Biz 24 Haziran'da milletle buluştuk ama kucaklaşmamız 31 Mart Pazar akşamı olacak" dedi.

Yeni yönetim kurulu listesinin hazır olduğunu ifade eden Kırkpınar, Salı günü Ankara'da grup toplantısına katıldıktan sonra listeyi açıklayacağını ifade etti. Kırkpınar, "Yenilenen bir il teşkilatı olacak. Pek çok arkadaşımız, geçmiş dönemde görev alan arkaşadaşlarımız. Yeni katılan arkadaşlarımızla da iddiamızı büyüttük. Yerel seçimlerde başarıya giden yolun sadece çalışmaktan geçmek olduğunu bilen bir insan olarak, İYİ Parti İzmirlilerle buluştuğunda bir yılını doldurmuş bir parti olarak iddiamızı koyacağız" dedi.

 "OLAĞAN KABUL EDİYORUZ"

Açıklamaların ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çıray, yaşanan istifalarla ilgili olarak " Bu tür şeyler siyasi partilerin kuruluş aşamasında olabilir. Biz geçmişe takılmıyoruz önümüze bakıyoruz. Bunu olağan kabul ediyoruz. Bu kimseyi yıldırmaz, moralini bozmaz" şeklinde konuştu.

"SİYASİ BİR TAKTİK"

İttifaklar konusunda da açıklamada bulunan Çıray "Ben AKP ile MHP ittifakının mahalli seçim nedeniyle bozulduğuna inanmıyorum . Bir siyasi taktik. AKP'nin HDP ile el altından temasları olduğunu biliyorum. AKP,  HDP'den de oy talep ederken MHP ile beraber olmasının zorluklarını biliyor. Bu yüzden böyle bir rol paylaşımında bulunuldu. Koalisyonun küçük ortağının söylediği, 'bu iş devam ediyor' söylemini ciddiye alıyoruz. Ittifak konusu onların taktiridir. 5 yıl kayıtsısz şartsız desetk sözü vermişti koalisyonun küçük ortağı. Böyle bir gizli iş birliğine ihtiyaç var, aksi halde belediye başkan sayısında muazzam bir kayıp olacaktır. " dedi.

"SİYASETTE VERİLECEK KARARLARI MEMLEKETİN İHTİYACI BELİRLER"

İYİ Parti'nin ittifak konusundaki düşüncesine dair açıklamada bulunan Çıray; "Şu ana kadar yetkili organlarımızda bu konu gündeme alınmadı. Sayın genel başkanımızın beyanını hatırlatmak isterim, 'İYİ Parti Tükiyenin çıkarları nerdesyse orada duracaktır' demişti. Siyasette verilecek kararları milletin ihtiyacı belirler." dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER