İYİ Parti'de adaylık ücretleri belli oldu

İYİ Parti'de aday adaylığı süreci resmen başladı. Genel Merkez tarafından İl Başkanlıklarına adaylık için gerekli belgelerin ve ücret tarifesinin yer aldığı genelge gönderildi

İYİ Parti'de adaylık ücretleri belli oldu

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından, 31 Mart yerel seçimlerinde aday adaylığı başvuru süreci için gerekli belgelerin ve başvuru ücretlerinin yer aldığı genelge, il başkanlıklarına gönderildi.

İl Başkanlığına ulaşan genelge de, İl Başkanı tarafından ilçe başkanlıklarına gönderildi. Bu kapsamda, İYİ Parti'de adaylık süreci resmi olarak başlamış oldu.

Genel Merkez tarfından gönderilen genelgede, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde aday adayı olacaklardan istenen belgeler ve müracaat ücretleri hakkında bilgiler yer alıyor.

Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı ücretinin 10 bin TL, nüfusu 100 bin ve üzeri ilçelerde belediye başkan aday adaylığı için 7 bin 500 TL, nüfusu 50 bin – 100 bin arası olan ilçelerde belediye başkan aday adaylığı için 5 bin TL, nüfusu 15 bin – 50 bin arası olan ilçelerde belediye başkan aday adaylığı için 3 bin TL, nüfusu 15 bine kadar olan ilçelerde belediye başkan aday adaylığı için 2 bin TL müracaat bedelinin olduğu görülen tarifenin tamamı ise şöyle;

SÜREÇ 1 ARALIK'TA BAŞLIYOR

Belediye başkan ve belediye meclis üyeliği aday adayı olmak isteyenler için, takvim 1 Aralık'ta başlıyor. 15 Aralık'a kadar devam edecek olan süreçte, teşkilatta görevli olup aday adayı olmak isteyenlerin ise 1 Aralık tarihine kadar mevcut görevinden istifa etmesi gerekiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER