İYİ Parti'de 54 il başkanı belli oldu

Koray Aydın, "Yoğun ve titiz çalışmalar kapsamında 54 il başkanımızın ataması Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in takdir ve başarı dilekleriyle onaylanmıştır" dedi

İYİ Parti'de 54 il başkanı belli oldu

İYİ Parti Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koraya Aydın, Genel Merkez'in çağrısı ile başlayan istifaların tamamlandığını duyurdu.

Yazılı bir basın açıklaması yapan Koray Aydın, "Yoğun ve titiz çalışmalar kapsamında 54 il başkanımızın ataması Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in takdir ve başarı dilekleriyle onaylanmıştır" dedi.?

Ataması yapılan 54 il başkanının 34'üne mevcut isimler atanırken, 20 il başkanı ise yeni isimlerden seçildi. 

34 İLDE MEVCUT İSİMLER

İYİ Parti'den yerel seçimler öncesi başlatılan yenilenme sürecinde 54 il başkanının ataması tamamlanırken, diğer atamaların da kısa süre içerisinde tamamlanacağı bildirildi.

Ataması yapılan 54 ilin 20'sinde yeni isimler yer aldı. Yeni isimlerin atandığı iller ise şöyle: "Afyon, Ankara, Aydın, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Gümüşhane, Hatay, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Nevşehir, Sinop, Sivas, Tokat, Uşak ve Zonguldak."

34 ilde ise mevcut il başkanı ile yola devam edildi. Atamaların ardından il başkanlarının yeni yönetimlerini belirleyeceği ve yerel seçim çalışmalarına hız kesmeden devam edeceği mesajı verildi.

Ataması yapılan il başkanlarının isimleri şöyle:

ADANA – Göktürk BOYVODAOĞLU

ADIYAMAN – Kenan DOĞAN

AFYON – Mehmet İNKAYA

AĞRI – Cengiz ALPARSLAN

AKSARAY – Özhan TÜREMİŞ

ANKARA – Yetkin ÖZTÜRK

AYDIN – Betül AKÇANEL

BALIKESİR – Nedim TUNA

BATMAN – Kısmet ÇELİK

BAYBURT – Yılmaz KIRICI

BİLECİK – Ahmet GÜRSES

BİNGÖL – Hasan KIZILBOĞA

BİTLİS – Ziya YOLDAŞ

BOLU – Ahmet ÖRNEKBAŞ

BURDUR – Faruk ERKAN

BURSA – Yahya BAHADIR

ÇANAKKALE – Selahattin YILDIZLAR

ÇORUM – Bekir ÖZSAÇMACI

DENİZLİ – Hasan AKGÜN

DİYARBAKIR – Vejdin ENSARİOĞLU

DÜZCE – Yunus Özay ER

EDİRNE – Ekrem DEMİR

ERZİNCAN – Ümit ÖZKER

ERZURUM – İbrahim DUMLU

ESKİŞEHİR – Ramis TUNCA

GAZİANTEP – Mehmet Serkan KARAKUŞ

GİRESUN – İbrahim ÖNAL

GÜMÜŞHANE – Ali ATEŞ

HAKKARİ – Gazi TATLI

HATAY – Ali SEÇER

IĞDIR – Fuat ATA

KAHRAMANMARAŞ – Ahmet ÇABUKEL

KARAMAN – Zühtü Bahadır BAYRAÇ

KARS – Yüksel AKBABA

KAYSERİ – Süleyman BOZKURT

KIRIKKALE – Bülent Şükrü ALTINIŞIK

KIRŞEHİR – Müfit GÖÇEN

MARDİN – Süleyman AKAR

MERSİN – Servet KOCA

MUĞLA – İncilay Gezgin ŞEKERDAĞ

MUŞ – Ramazan AŞIK

NEVŞEHİR – Tuncay KARATAŞ

NİĞDE – Hakan TERECİ

SAKARYA – Selçuk KILIÇASLAN

SİİRT – Osman AYDAR

SİNOP – Hasan ASLAN

SİVAS – Volkan KARASU

TOKAT – Ömer SAĞOL

TRABZON – Azmi KUVVETLİ

TUNCELİ – Mehmet DEMİRBAŞ

UŞAK – Naci YILDIRIM

VAN – Selim ÖZGÖKÇE

YOZGAT – Metin ÖZIŞIK

ZONGULDAK – Yavuz ERKMEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER