İYİ Parti aday adayı Kalafat: Telefonum 7/24 açık olacak

İYİ Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili aday adayı Mehmet Ali Kalafat, milletvekili olması durumunda kentten kopmayacağını ve telefonunun 7/24 açık olacağını söyledi.

Ben TV'de ekrana gelen Rota Siyaset programında Burak Cilasun'un konuğu İYİ Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili aday adayı Mehmet Ali Kalafat oldu.

"İTHAL VEKİL MAKUL DEĞİL"

Siyasete atılmasının öncesinde Türk Yerel Hizmet Sen Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen ve neden 2. bölgeden aday adayı olduğu sorusunu yanıtlayan Kalafat, "1989 yılında üniversite okumak için geldiğim İzmir'e aşık oldum ve hem bürokratik ve sendikal, hem de kişisel yaşantımı İzmir üzerine kurguladı. Benim sosyal çevrem de zaten genel olarak aday olduğum İzmir 2. bölgede. Buradaki insanlarla yıllar içinde gönül bağımızı oluşturduğumuzdan, 2. bölgede partime ve İzmir'e daha faydalı olacağımı düşünüyorum. Kent için ithal vekil kavramınınsa makul olmadığı kanaatindeyim. "dedi.

"AKŞENER MUTLAKA CUMHURBAŞKANI OLACAK"

Meral Akşener'in cumhurbaşkanlığına adaylığını ve İzmir'deki Akşener algısını da değerlendiren Kalafat, "Sayın Genel Başkanımız Cumhurbaşkanı olacaktır. Bundan da en ufak bir şüphemiz bile yoktur. Kendisine her gittiği yerde müthiş bir teveccüh var. Halkımızın duyarlılığıyla seçimi ilk turda bile bitirebiliriz. Türkiye'de değişim isteyen tüm kesimler aklıselim davranmalı. İzmir'de de kendisine sempati besleyen çok büyük bir kitle var. Renkli, tutkulu ve heyecanlı bir yaklaşım olduğunu görüyoruz. Farklı kesimlerden dahi Meral Akşener'in İzmir'de olduğu etkinliklere katılımlar oldu." dedi.

"TELEFONUM 7/24 AÇIK"

İzmir'den milletvekili olması durumunda yapmak istediklerinden de bahseden Kalafat, "Çalışma hayatında keyfiyetin önüne geçilmesi çok önemli. Bakın bugün kamuya alımlarda başarılı sınav sonuçları alıp mülakatlarda elenen çok gencimiz var. Onlar için çalışacağım. Kentsel dönüşüm, ve imar konularında bilgi sahibiyim. Tüm bu bilgilerimi ve tecrübelerimi kentim için kullanacağım. Hep halkın arasında oldum. Benim telefonum haftanın 7 günü 24 saat açıktır. Vatandaşlarımızla Bostanlı'da yürüyüş yaparken, spor yaparken karşılaşabiliriz. İzmir'i layıkıyla temsil etmek istiyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER