İttifakta 'ilçe' çatlağı

Alınan iş birliği kararı sonucu, İYİ Parti, İzmir'de CHP'nin büyükşehir adayını destekleyecekken, ilçeler bazında flaş bir gelişme yaşandı. Kulislerde konuşulan bilgilere göre, CHP İYİ Parti'ye yerel seçimlerde ilçe vermek istemiyor. İYİ Parti ise, bu kararın uygulanması halinde CHP'nin seçimde büyük yara alacağını savunuyor

İttifakta 'ilçe' çatlağı

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Millet İttifakı'na 'yerel seçimlerde de devam' kararının alınmasıyla birlikte, İzmir'de hareketli günler yaşanıyor.

İYİ Parti ve CHP Genel Başkanlarının yoğun görüşmelerinin sonunda, Büyükşehir bazında İYİ Parti, CHP'nin adayını destekleyecekken, ilçelerde ise durum belirsizliğini koruyor.

CHP İLÇELERDE İTTİFAK İSTEMİYOR

Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, CHP İzmir'de ilçelerde iş birliği yapılması konusuna sıcak bakmıyor. Kendi adayları ile sandığa gitmek isteyen CHP'de, örgütten bu yönde yoğun bir baskı olduğu öğrenildi.

Öte yandan İYİ Parti kanadı ise CHP'ye karşı metropol kartını ortaya koymuş vaziyette. İYİ Parti kurmaylarının, CHP'ye "Eğer bazı ilçeleri vermezseniz, sizi metropolde desteklemeyiz." dediği ve Buca ile Karabağlar gibi çok büyük ilçelerde destek olmazsa CHP'nin kaybedebileceğini dillendirdiği öğrenildi.

YÜCEL ANKARA'DA

CHP ve İYİ Parti kulislerinde ilçe çatlağı konuşulurken, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel'in bugün Ankara'da olduğu ve örgütün ittifak konusundaki tavrını Genel Merkez'e ileteceği öğrenildi.

İlerleyen süreçte, İzmir'in nabzının ne yönde atacağı ise merak konusu oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER