İşte Ali Babacan'ın beklediği oy oranı

CHP 26. Dönem Milletvekili ve Gazeteci Barış Yarkadaş, Ali Babacan'ın Abdullah Gül ile birlikte kuracağı parti hakkında değerlendirmelerde bulundu.

İşte Ali Babacan'ın beklediği oy oranı

 CHP 26. Dönem Milletvekili ve Gazeteci Barış Yarkadaş, Tele 1'de Murat Taylan'ın sunduğu Gün Bitiyor programında Eski Bakan Ali Babacan'ın AKP'den istifasını ve Ali Babacan'ın Abdullah Gül ile birlikte kuracağı parti hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Barış Yarkadaş'ın Tele 1'de Ali Babacan'a dair yaptığı açıklamaları şöyle:

"Ali Babacan ve arkadaşları bu partiyi aslında 31 Mart seçimi sonrası ilan etmeye karar verdiler. Çünkü; yaptırdıkları tüm anketler ve kamuoyu araştırmaları 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AKP'nin düşüşe, CHP'nin ise yükselişe geçeceğini gösteriyordu.

"AKP'YE KAYBETTİREN PARTİ OLACAKLARDI"

Ali Babacan ve arkadaşları bu tabloyu gördükleri için, partiyi kurmayı ertelediler. Neden? Eğer 31 Mart öncesi bu partiyi kursalar, ve belli bölgelerde seçime girmiş olsalar, AKP'ye kaybettiren parti olacaklardı. Ve asıl ulaşmak istedikleri tırnak içinde söylüyorum muhafazakar kesime de kolay kolay ulaşamayacaklardı. AKP'ye kaybettiren isimler haline geleceklerdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER