İstanbul seçim sonuçlarında son durum

Seçim sonuçlarının açıklanmasının üzerinden iki hafta geçmesine rağmen İstanbul seçim sonuçları için tartışmalar bitmiyor. AKP ve MHP itirazları sonucu yavaşlatılan Maltepe ilçesinde ise oy sayımı için YSK’dan son kararı "yeni sayım yok" oldu. Peki, İstanbul yerel seçim sonuçlarına göre hangi ilçede hangi parti kazandı? İşte 2019 İstanbul seçim sonuçlarında son durum...

İstanbul seçim sonuçlarında son durum

İstanbul seçim sonuçlarıyla ilgili sular durulmuyor. İstanbul Maltepe’de 400 sandıktaki sayımın iptalinin ardından YSK, Maltepe ilçe seçim kurullarının tüm oy sayımlarının iptal yönündeki kararını kaldırdı. Maltepe’de sayım sona ermesinin ardından YSK tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın açıklanması bekleniyor. İşte yerel seçim ardından İstanbul'da son durum…

YSK'DAN SON DAKİKA KARARI: 400 SANDIK SAYILMAYACAK

Ancak YSK, Maltepe ilçe seçim kurullarının tüm oy sayımlarının iptal yönündeki kararını kaldırdı. YSK ayrıca Maltepe İlçe Seçim Kuruluna, ‘yeni sayım kurulu oluşturma yetkisi' de verdi.
Bu karara göre 176 sandığın ardından işlemler sonuçlanacak. Maltepe İlçe Seçim Kurulu sayımın hızla bitmesi için yeni sayım kurulları da oluşturabilecek.

SON DURUM: 154 SANDIK KALDI

Saat 17:00 itibariyle 176 sandıktan 22'sinin sayım işlemi tamamlandı. Geriye 154 sandık kaldı. Sabahtan beri sayım işleminde iki kurul çalışıyor. İlçe seçim kurulu sayım işlemini 12 kurula çıkarmak için il seçim kuruluna yazı yazdı. İl seçim kurulunun bu talebe olumlu yanıt vermesi bekleniyor.

BARIŞ YARKADAŞ MALTEPE SAYIMLARINDAKİ SON DURUMU PAYLAŞTI

CHP’li eski vekil Barış Yarkadaş, Maltepe’deki oy sayımına ilişkin durumu sosyal medya hesabından paylaştı.

Barış Yarkadaş’ın paylaşımı şöyle oldu;

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER