İnce: Sözleşmeli öğretmenliği kaldıracağız

Cumhuriyet Halk Partisi'nin(CHP) cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Konya'da, "Sözleşmeli öğretmenliği kaldıracağız" dedi

İnce: Sözleşmeli öğretmenliği kaldıracağız

Cumhuriyet Halk Partisi'nin(CHP) cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Konya Ereğli'de düzenlenen mitingde önemli açıklamalarda bulundu.

İnce'nin konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle:

YARGIÇLAR BENİ DE YARGILAYACAKLAR

Ben Türk, Kürt diye ayırmam. 81 milyonu da seviyorum. Beni gönlüm zengin. AKP demeyeceğim, AK Parti diyeceğim. 

Benim cumhurbaşkanlığı döneminde yargıçlar ayağa kalkmayacak. Çünkü beni de yargılayacaklar. 

Çiftçimiz zulüm görüyor resmen. Türkiye dünyada buğdayın ana vatanı. Biz her yıl 5 milyon ton buğdayı dışarıdan alıyoruz.

Mazot yüzde 27 arttı. Ereğlili kardeşim fakirleşiyorsun. Cebinden birileri paranı çekiyor. Böyle olduğu için et ithal ediyoruz. Böyle olduğu için buğday ithal ediyoruz. Borç içinde yaşıyoruz borç. 16 senedir aynı doktora gidiyorsun. Yine aynı doktora gidersen kalp krizinden gidersin. Yapılacak iş doktoru değiştireceksin. Bundan kurtulmamız lazım. Tamam mı?

BEN GERİ GERİ YANAŞTIRIYORUM TRAKTÖRÜ

Bir çiftçi traktörü römorkla geri geri yanaştırıyorsa işi biliyordur değil mi? Ben geri geri yanaştırıyorum traktörü. 11 yaşında babam beni traktöre oturttu.

Ben cumhurbaşkanı olduğumda üniversite öğrencileri hiçbirinizi ayırt etmeden 19 Mayıs'ta gençli bursu, 29 Ekim'de cumhuriyet bursu 500 lira vereceğim.

ATATÜRK PİSLİKLERİ DENİZE DÖKMÜŞTÜ

Öğrenci kimliği gösteren her çocuk bütün müzelere ücretsiz girecek.

O meydanlarda gelip, tezek diyecek, pislik diyecek, ben gelecek diyeceğim.
Laf mı bu ya? Ben sana şöyle derim o zaman: Testinin içinde ne varsa ağzından o akar derim. Atatürk bazı pislikleri denize dökmüştü. Demek ki bazıları geri dönüyor.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİĞİ KALDIRACAĞIZ

Bana "Muharrem İnce sana oy vereceğiz ama diploman var mı?" diye sorabilirsiniz. Diplomamı önümüzdeki günlerde mezun olduğum okulun önünde açıklayacağım.

Sözleşmeli öğretmenliği kaldıracağız, kadrolu olacak. Otizimli çocuklarımıza kaynak aktaracağız. 81 milyonluk memleket çocuklarına bedava sınav yapamıyorsa yazıklar olsun öyle memlekete.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER