İnce: İnönü öldü o gelemez ama...

Erdoğan'ın bir televizyon programındaki sözlerini hatırlatan İnce, "Rahmetli Erdal İnönü FETÖ’cüymüş. 'Gelsinler konuşalım' diyor. O gelemez ama istersen sen gidebilirsin yanına. ‘İsterlerse gelsinler konuşalım’ dedin ya. Ben İnönü adına seninle konuşmaya varım" dedi

İnce: İnönü öldü o gelemez ama...

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Sakarya’da düzenlenen mitingde halka hitap etti.

İnce’nin konuşmasından satır başları:

Aş diyorum, iş diyorum, demokrasi diyorum, o kıraathane diyor.

Son günlerde şaşkınım, bir cumhurbaşkanı adayı bu açıklamaları nasıl yapar. ‘Şehir hastaneleri çok güzel oldu’ diyor, hastaya müşteri diyor. Çünkü yüzde 70 garanti verdiler. Hastalanmaya mecbursunuz diyor. Böyle bir kafa olabilir mi?

Rahmetli Erdal İnönü FETÖ’cüymüş. Gelsinler konuşalım diyor. O gelemez ama istersen sen gidebilirsin yanına. ‘İsterlerse gelsinler konuşalım’ dedin ya. Ben İnönü adına seninle konuşmaya varım.

İnönü ailesi beni aradı, “Sayın Erdoğan Erdal İnönü’yü çağırıyor. Kendisi gidemez ama onun adına sen gidebilirsin” dediler. Buradan Erdoğan’a sesleniyorum yüreğin, bilgin yetiyorsa gel istediğin platformda karşıma çık. Bana ‘geometrik olarak çok ince değil’ diyor bir kere ona geometrik olarak demezler, anatomik olarak derler.

MEYDAN BOŞ DEĞİL

İddialı adamları severim. Yüzde 51.79’dan az oy alırsan sen de başkanlığı bırakacak mısın? Meydan boş değil. Unutma her kuşun eti yenmez.

İnce, konuşmasının bir bölümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “FETÖ’nün bizim dönemimizde büyüdüğü doğrudur, aldatıldık” dediği videosunu izletti. İnce, daha sonra sosyal medyada montajlanan fotoğraflarını gösterdi ve “Bunlar zavallı” diyerek tepki gösterdi.

Meydan meydan gezip bunları anlatırken sosyal medyada camiyle benim fotoğraflarımı üst üste çakıştırıyorlar. Samsun’a gittim gençler sahneye bisiklet getirdi. Bunu camiiye monte etmişler. Sözde camide bisiklete biniyorum. Camiide zeybek oynuyorum. Bunlar Müslüman mı? Bunlar sahtekar.

Biz gelmeden önce ambulansları köpekler çekiyordu dedi. Herhalde Sibirya’dan belgesel izledi. Biz iktidara gelmeden önce MR mı vardı diyor. Haklısın, yoktu. Biz fal baktırıyorduk, kurşun döktürüyorduk.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER