İnce: Erdoğan, sen harama bulaştın

Cumhuriyet Halk Partisi'nin(CHP) Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kütahya'da miting düzenledi

İnce: Erdoğan, sen harama bulaştın

Cumhuriyet Halk Partisi'nin(CHP) Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. 

İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, "Sen harama bulaştın, ben bulaşmadım. Sen de ben de fakir ailelerden geldik ama sen nereden geldiğini unuttun" dedi.

İşte konuşmasından satır başları;

Benim derdim gençler, seninle kavga etmeyeceğim.

DİPLOMASIZ PAŞA SENİ

Muharrem İnce imam hatipleri yıkacakmış diyor ayıp ayıp dürüst ol biraz. Saray'ı başına yıkacağımdan kastettiğim şatafat, 3 bin koruma.

Erdoğan meğerse paşaymış, ben onu kantin asteğmeni zannediyordum. Diplomasız paşa seni...

Daha gençlik yıllarında başımıza bir şey geldiği zaman dış güçler derler buna inanmayın derdi şimdi dış güçler diyor. Aday olunca 4 adayı ziyaret ettim ve gittim onların hesaplarına da 5’er yüz lira yatırdım. Erdoğan benim konuşmamı almış ‘Demirtaş’ı ziyaret ettim’ o kısmını gösteriyor sadece.

KÜTAHYA FAKİRLEŞİYORSUN

Kütahya fakirleşiyorsun, Azot fabrikasında 4 bin kişiden 3 bin kişiye. Milletvekili sayısı kaç oldu? 600. 550 idi sayı, referandumda Kütahya’nın sayesinde 600 oldu. Verdiniz oyları 50 milletvekiline daha bakacaksınız. Yüzde 70 evet oyu verirken 600 milletvekiline çıkacağını biliyor muydunuz? Türkiye’nin milletvekili sayısı arttı Kütahya’nın kaç oldu? Önce dörde düştü sonra beşe çıktı. Fakirleşiyorsun kütahya , gelin bu sefer bu kardeşinizi başa getirin.

Kütahya Şeker ne oldu? Gitti mi? Bir fabrikayı mı yönetmek daha kolaydır Türkiye’yi yönetmek mi? Bir fabrikayı kara geçiremeyen birisi memleketi kara geçiremez. Bir saray yaptırdı 2 milyar dolar harcadı. Sarayı değil o kultürü o zihniyeti yıkacağım. Beş saray da İstanbul’da yaptırıyor. Bir tane yazlık saray da Marmaris’te yaptırıyor. Size söz veriyorum Marmaris’teki Sarayı engellilere vereceğim.”

Erdoğan, 'İnce yerli otomobile karşı çıkıyor' diyor. Diploman olmadığın için anlamıyorsun, bilmiyorsun bu işleri. Erdoğan otomobilin kaportasına talip ben beynine talibim.

ERDOĞAN, SEN NEREDEN GELDİĞİNİ UNUTTUN 

Erdoğan sen harama bulaştın, ben bulaşmadım. Sen de ben de fakir ailelerden geldik ama sen nereden geldiğini unuttun.

Süleyman Şah Türbesi'ni oradan oraya dolaştırdı. Rahmetli sağlığında bile bu kadar gezmemiştir.

Benim cumhurbaşkanlığımda vatandaş kemer sıkmayacak, devlet kemer sıkacak.

Türkiye'nin en önemli sorunlarından biri çiftçinin mazotu. Seçilirsek çiftçiye mazotu 3 liraya vereceğiz.

Dünya lideriymiş. Kimsenin taktığı yok Türkiye'yi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER